Kalendarz Wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
KLUB RODZICÓW W ARTZONIE - ZAPISY STYCZEŃ
Zapraszamy na spotkania w Klubie Rodziców w ARTzonie. Dzięki społeczności rodziców skupionych wokół Ośrodka Kultury Norwida poznaliśmy potrzeby i oczekiwania rodziców małych dzieci wobec oferty zajęć instytucji kultury. Słuchamy pomysłów i kierujemy się potrzebami, pragniemy jeszcze bardziej włączać rodziców i dzieci do wspólnych działań. Tutaj rodzice mają okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem, wspólnego spędzania czasu poprzez działanie Klubu Rodziców w ARTzonie chcemy wzmocnić i pomóc w budowaniu więzi rodzinnych.
Zapraszamy również do grupy Klub Rodziców w ARTzonie na Facebooku.
Obowiązują zapisy przez formularz, który będzie dostępny na stronie internetowej wydarzenia od 27.12.2023 r. do 23.01.2024 r.
Opłata wynosi: 1 zł/warsztat
Styczeń:
11, 18, 25 I / 10.30-11.30
Joga dla rodziców z dziećmi,
prowadzenie: Anna Wołos z Miś Jogin
Zapisy: formularz online
Ania Wołos - nauczycielka jogi i mindfulness w mobilnej szkole jogi i uważności dla dzieci i dorosłych - Miś Jogin. Prowadzi zajęcia z jogi dla dzieci, w tym jogę rodzinną, dla mam z bobasami i dla kobiet w ciąży, a także jogę dla dorosłych, szczególnie dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki na macie, jogę dla seniorów oraz jogę zdrowego kręgosłupa. Ukończyła znany na całym świecie kurs RYT 200 Vinyasa w Up Dog Yoga Education School i należy do zrzeszenia nauczycieli jogi wYoga Alliance.
16 I / 17.30-19.30
Warsztaty udzielania pierwszej pomocy dziecku,
prowadzenie Kamil Rojewski
Zapisy: formularz online
Opis warsztatu: Podczas spotkania prowadzący uczy rodziców, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy dziecku w nagłych przypadkach, jak reagować i zapobiegać zagrożeniu zdrowia dziecka. Rodzice będą ćwiczyć praktykę uciskania klatki piersiowej oraz wdechów ratunkowych. Na warsztatach podejmiemy temat zakrztuszenia i zadławienia, resuscytacji krążeniowo-oddechowej i śmierci łóżeczkowej.
Kamil Rojewski – ratownik po licencjacie, od 4 lat pracuje na IP/SOR-ze. Prowadzi zajęcia z pierwszej pomocy w ramach zajęć szkoły rodzenia przy gabinecie fizjoterapii FizjoHuta.
17, 24 I / 10.00-10.45 (gr.1), 11.00-12.00 (gr.2)
MuzykujMY! - warsztaty muzyczne dla rodziców z dziećmi do lat 3,
prowadzenie Gabriela Dec.
1 grupa (10:00-10:45) - rodzice i dzieci w wieku 0-1,5 roku (10 par)
2 grupa (11:00-11:45) - rodzice i dzieci w wieku 1,5-3 lata (10 par)
Zapisy: formularz online
Opis warsztatu: MuzykujMY! to warsztaty składające się z nauki prostych rytmiczanek, piosenek oraz układów tanecznych, w których aktywny udział biorą wszyscy uczestnicy - dorośli i dzieci. Pojawią się perkusjonalia, zabawy z chustą animacyjną oraz różne niespodzianki i żywy akompaniament ukulele. Zajęcia zawierają elementy metody Gordona, Batti Strauss oraz Pomelody.
Gabriela Dec - magistra pedagogiki, animatorka społeczno-kulturowa i instrumentalistka. Od kilku lat spełnia się zawodowo jako nauczycielka gry na pianinie, instruktorka zajęć umuzykalniających oraz koordynatorka jednego z krakowskich klubów kultury. Prowadzone przez nią zajęcia skupione są przede wszystkim na swobodnym muzykowaniu z elementami improwizacji i dobrej zabawie z muzyką
23 I / 16.00-18.00
Warsztaty z baśniami
Prowadzenie Krystian Truchalski
Zapisy: formularz online
Opis: Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi na spotkanie z baśniami świata, pełne przygód, mądrych opowieści, ciekawych zwrotów akcji. Warsztaty to przestrzeń, w której za pomocą słowa, gestu, wzroku, dźwięku, ruchu ciała, tkane są różne opowieści.
Krystian Truchalski - animator kultury, opowiadacz/storyteller, muzyk, pedagog, terapeuta SI. Ukończył studia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na kierunku oligofrenopedagogika. Specjalizuje się w warsztatach muzycznych, terapeutycznych i storytellingowych.
30 I / 10.00-12.00
Zrób własny dziennik uważności
Prowadzenie Martyna Lechman
Zapisy: formularz online
Kiedy nasze życie pędzi jak szalone, albo zmienia się o 180 stopni po zostaniu rodzicem, czasem ciężko jest się zatrzymać, na chwilę wrócić do siebie. Uważność jest jedną z metod, która to umożliwia. A dokładniej prowadzenie dziennika uważności. Zapraszam na zajęcia, podczas których najpierw przygotujemy swoje dzienniki uważności i ozdobimy je tak, aby jak najprzyjemniej z nich się korzystało, a następnie wykonamy kilka ćwiczeń z uważnego pisania. Postaramy się przyjrzeć naszym myślom, refleksjom, doświadczeniom, zatrzymać się w nich i część z nich przelać na papier.
Martyna Lechman, autorka dramatów, adaptacji i scenariuszy teatralnych do spektakli dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży w teatrach w całej Polsce, a także tłumaczka literatury głównie dramatycznej. Od ośmiu lat prowadzi zajęcia kreatywnego pisania oraz teatralne. Prywatnie fascynatka jogi, życia w trybie slow oraz szeroko pojętej uważności
KONTAKT:
Julia Lachiewicz
Młodsza specjalistka ds. edukacji kulturowej
ARTzona
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel.: +48 12 644 38 98 w.35
INFORMACJE DOTYCZĄCE DOSTĘPNOŚCI
ARTzona:
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej: tramwajowy o nazwie Teatr Ludowy, autobusowe o nazwach Teatr Ludowy oraz Żeromskiego.
Przed wejściem głównym do budynku znajduje się ogólnodostępny parking. W najbliższym sąsiedztwie budynku brak miejsca parkingowego dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami.
Wejście główne dostępne bezpośrednio z poziomu chodnika, drzwi o odpowiedniej szerokości do przejazdu wózkiem, brak stopni, niewysoki próg.
Mała sala: znajduje się na poziomie -1. W budynku nie ma windy. Na poziom prowadzi pochylnia w dół, o dość dużym nachyleniu biegu. Samodzielne pokonanie jej, może być problematyczne dla większości osób poruszających się na wózkach. Drzwi do sali mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózkiem, brak stopni i progu.
Duża sala: znajduje się na pierwszym piętrze budynku. W budynku nie ma windy. Na piętro prowadzi pochylnia w górę, o dość dużym nachyleniu biegu. Samodzielne pokonanie jej, może być problematyczne dla większości osób poruszających się na wózkach. Drzwi do sali mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózkiem, brak stopni, niski próg.