Rękodzielnicze spotkania dla kobiet, które dzielą się swoimi umiejętnościami hafciarskimi i podnoszą swoje kompetencje poprzez wymianę doświadczeń oraz wzajemne wsparcie członkiń grupy.
Spotkania są bogate w merytoryczną wiedzę. Uczestniczki uczą się nowych ściegów, wykorzystywania już posiadanych zasobów, eksperymentują z nowymi formami i gatunkami mulin czy kordonków. Dzięki wzajemnemu wsparciu nowe członkinie grupy szybko podnoszą swoje umiejętności, a nawet uczą się haftować od podstaw. Podczas cotygodniowych spotkań Miejskiej Hafciarki korzystają z prostych wzorów, ulubionych motywów czy dostępnych wzorów ludowych. Dwa razy w roku dodatkowo podczas spotkań Hafciarki opracowują plan i wykonanie autorskich wystaw, samodzielnie projektują wzory i haftują z wykorzystaniem dodatkowych elementów np. koralików, guzików, cekinów, fragmentów tapet, filcu czy innych przedmiotów.
Prowadzenie: Paulina Maciaszek – pedagożka i animatorka kultury, instruktorka warsztatów i koordynatorka projektów w Ośrodku Kultury im. C.K. Norwida. Od 2022 roku Kierowniczka Pracowni Praktyk Rozwojowych. Koordynatorka i pomysłodawczyni utworzenia grupy Miejskich Hafciarek z którą zrealizowała 11 wystaw grupowych. Pasjonatka rękodziała, kultury i sztuki ludowej, szopkarka krakowska.
Zapisy: e-mail: p.maciaszek@okn.edu.pl. Zapisy trwają: od 16.09 do 1.10.2024 r.
Cena: bezpłatnie
Materiały do zajęć w cenie: tak. Zapewniamy materiały do pracy stacjonarnej na miejscu w postaci narzędzi tj. tamborek, igły, tkaniny, muliny, kordonki. Na czas pracy w domu uczestniczki muszą zapewnić sobie materiały we własnym zakresie.
Dla osób dorosłych
Termin: środy, pierwsze zajęcia zaplanowano na 2 października 2024 r. (środa).
Godz. 17:00-19:00
Miejsce: ARTzona
Rodzaj zajęć: zajęcia grupowe
Liczba dostępnych miejsc w grupie: 20 osób
Czas trwania zajęć: 120 minut
Informacje na temat dostępności:
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej: tramwajowy o nazwie Teatr Ludowy, autobusowe o nazwach Teatr Ludowy oraz Żeromskiego.
Przed wejściem głównym do budynku znajduje się ogólnodostępny parking. W najbliższym sąsiedztwie budynku brak miejsca parkingowego dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami.
Wejście główne dostępne bezpośrednio z poziomu chodnika, drzwi o odpowiedniej szerokości do przejazdu wózkiem, brak stopni, niewysoki próg.
Studio muzyczne: znajduje się na poziomie -1. W budynku nie ma windy. Na poziom prowadzi pochylnia w dół, o dość dużym nachyleniu biegu. Samodzielne pokonanie jej, może być problematyczne dla większości osób poruszających się na wózkach. Drzwi do studia mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózkiem, brak stopni i wysokich progów. Drzwi do realizatorki i kabiny są zbyt wąskie do przejazdu wózkiem, brak stopni i progów.