Kalendarz Wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
Jak budować relacje? O kompetencjach przyszłości w świecie pełnym zmian
Emocje, relacje, więź - to kompetencje przyszłości, które w świecie permanentnej zmiany są potrzebne w pracy animatorów i animatorek. Celem warsztatu jest przyjrzenie się emocjom, znaczeniu komunikacji i uważności na potrzeby innych, a także poruszenie zagadnień związanych ze wzmacnianiem takich kompetencji jak budowanie relacji, współpraca zespołowa czy praca w partnerstwie. Mapując zagadnienia, uczestnicy i uczestniczki zastanowią się, jak projektować działania w instytucjach, by odpowiadały realnym potrzebom osób korzystającym z oferty instytucji, by wzmacniały ich poczucie bezpieczeństwa oraz dawały przestrzeń do współtworzenia działań.
Prowadząca:
Wioletta Szuba – certyfikowana trenerka i superwizorka metody dramy, arteterapeutka, pedagożka. Absolwentka polonistyki i kulturoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, Studium Terapii przez Sztukę przy Teatrze Ludowym w Krakowie, Studiów podyplomowych z Arteterapii na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, Szkoły Trenerów Dramy Drama Way, Kursu Teatru Forum, Kursu Teatru ze Społecznością – również w Fundacji Drama Way.
Założycielka i członkini zarządu Fundacji Inicjatyw Twórczych i Społeczno-Edukacyjnych Kurdybanek, w której tworzy i realizuje projekty związane z tematyką rozwoju psychospołecznego, przeciwdziałania dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu, wspierające osoby ze szczególnymi potrzebami, a także w obszarze integracji międzykulturowej i wzmacniania społeczności lokalnych. W pracy projektowej wykorzystuje metodę Teatru Zaangażowanego Społecznie, realizując spektakle Teatru ze Społecznością oraz spektakle Teatru Forum. Cyklicznie prowadzi Kurs Dramy: Słowo Ruch Obraz.
Właścicielka firmy edukacyjnej Karimba Teatr Drama Arteterapia, w której tworzy i prowadzi autorskie warsztaty dramowe z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży; współautorka rekomendowanego programu „Poruszające Bajki o Emocjach.
Maj Równości - to inicjatywa Miasta Krakowa, której celem jest stworzenie równościowego programu kulturalnego, angażującego jak najwięcej miejskich instytucji kultury.
Zapisy poprzez FORMULARZ ONLINE.
Zapisy trwają do wyczerpania miejsc
Obowiązuje limit miejsc: 15
Wstęp wolny.
Wydarzenie odbywa się w ramach Maja Równości organizowanego przez Urząd Miasta Krakowa. Więcej informacji znaleźć można na www.rownosc.krakow.pl.
KONTAKT:
ARTzona
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 38 98
INFORMACJE DOTYCZĄCE DOSTĘPNOŚCI
ARTzona:
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej: tramwajowy o nazwie Teatr Ludowy, autobusowe o nazwach Teatr Ludowy oraz Żeromskiego. Przed wejściem głównym do budynku znajduje się ogólnodostępny parking. W najbliższym sąsiedztwie budynku brak miejsca parkingowego dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami. Wejście główne dostępne bezpośrednio z poziomu chodnika, drzwi o odpowiedniej szerokości do przejazdu wózkiem, brak stopni, niewysoki próg.
Opis sal:
Mała sala: znajduje się na poziomie -1. W budynku nie ma windy. Na poziom prowadzi pochylnia w dół, o dość dużym nachyleniu biegu. Samodzielne pokonanie jej, może być problematyczne dla większości osób poruszających się na wózkach. Drzwi do sali mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózkiem, brak stopni i progu.