Kalendarz Wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
Recykling ART Day
Zapisy poprzez e-mail zapisy_artzona@okn.edu.pl od 29 stycznia 2024 do 7 lutego 2024.
Ilość miejsc ograniczona.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
O przyjęciu na warsztaty poinformujemy mailowo.
Recykling ART Day to kreatywna propozycja zachęcająca do ponownego wykorzystania śmieci i tworzenia z nich przedmiotów użytkowych, ozdób, narzędzi do nauki i rozwoju. W myśl zasady „najpierw wykorzystuj to co masz” zapraszamy do przetwarzania resztek tkanin, papieru czy plastiku by zrobić oryginalne gry, ozdoby, zabawki i przyrządy, które mogą służyć ponownie, a co za tym idzie, ograniczać produkcję odpadów w życiu codziennym.
Chcemy udowodnić, że bycie eko nie musi oznaczać codzienności pozbawionej barw i trendów. Ozdoby ze skrawków tkanin i guzików? Czy to w ogóle możliwe? Jak najbardziej! Resztki tapicerek, próbki tkanin, ścinki używanej odzieży będą idealne do stworzenia wyjątkowych magnesów, które ozdobią nasze tablice magnetyczne. Gry planszowe i karciane z kartek i folderów pozostałych po naszych działaniach? Udowodnimy, że do ich wykonania nie potrzebujemy żadnej nowej ryzy papieru. Te warsztaty to doskonała propozycja dla osób lubiących kreatywne formy spędzania wolnego czasu.
RECYKLING ART DAY
10 lutego 2023
Start: 10:00
Koniec: 13:00
Magnesy przyciągające pomysły - rodzinne warsztaty tworzenia magnesów przestrzennych z wykorzystaniem tkanin, guzików, koralików, resztek, które trzymamy w pudełku z napisem “pasmanteria”. Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 5-12 lat.
Prowadzenie: Julia Lachiewicz oraz wolontariusze i wolontariuszki Ekipy Dobra.
Tektura w las - rodzinne warsztaty tworzenia gier planszowych opartych na prostych zasadach budowania własnych powierzchni, współpracy, kreatywności. Do stworzenia plansz użyjemy tektury, resztek naszych plakatów, gazet oraz materiałów naturalnych z pudełka z napisem “wszystko z drewna”. Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 5-12 lat.
Prowadzenie: Paulina Maciaszek oraz wolontariusze i wolontariuszki Ekipy Dobra.
Pary jak w bajce - rodzinne warsztaty tworzenia gier karciany opartych o zasadę dobierania par i łączenia ich w celu wygranej. Podczas spotkania będziemy tworzyć karty ozdabiając je bohaterami bajek, zwierzętami i figurami geometrycznymi oraz wszystkim tym co znajduje się w pudełku “makulatura”. Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 5-12 lat.
Prowadzenie: Agnieszka Pięta-Jadczak oraz wolontariusze i wolontariuszki Ekipy Dobra.
Labirynty i poplątane zagadki - dodatkowe aktywności dla najmłodszych, kolorowanie dużych labiryntów, gry na wyszukiwanie, proste zabawy logiczne dla rodzin z dziećmi w wieku 2-5 lat. Aktywności będą prowadzone w ramach wolnej strefy kreatywnej organizowanej przez wolontariuszy i wolontariuszki Ekipy Dobra.
Dofinansowano ze środków Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.
KONTAKT:
ARTzona
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 38 98
INFORMACJE DOTYCZĄCE DOSTĘPNOŚCI
Budynek Artzony - Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej: tramwajowy o nazwie Teatr Ludowy, autobusowe o nazwach Teatr Ludowy oraz Żeromskiego.
Przed wejściem głównym do budynku znajduje się ogólnodostępny parking. W najbliższym sąsiedztwie budynku brak miejsca parkingowego dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami.
Wejście główne dostępne bezpośrednio z poziomu chodnika, drzwi o odpowiedniej szerokości do przejazdu wózkiem, brak stopni, niewysoki próg.
Duża sala: znajduje się na pierwszym piętrze budynku. W budynku nie ma windy. Na piętro prowadzi pochylnia w górę, o dość dużym nachyleniu biegu. Samodzielne pokonanie jej, może być problematyczne dla większości osób poruszających się na wózkach. Drzwi do sali mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózkiem, brak stopni, niski próg.
Brak dostępu do naturalnego światła, oświetlenie sztuczne, ale z umiarkowanym natężeniem, sala o dużej powierzchni, przestrzenna. Wszystkie warsztaty odbęda się w jednej sali co może powodować większy hałas. Podczas warsztatów używamy materiałów o różnej fakturze, kolorze i temperaturze.
Lokalizacja
os. Górali 4, 31-959 Kraków telefon: +48 12 644 38 98 e-mail: artzona@okn.edu.pl