Zapraszamy na spotkania w Klubie Rodziców w ARTzonie. Dzięki społeczności rodziców skupionych wokół Ośrodka Kultury Norwida poznaliśmy potrzeby i oczekiwania rodziców małych dzieci wobec oferty zajęć instytucji kultury. Słuchamy pomysłów i kierujemy się potrzebami, pragniemy jeszcze bardziej włączać rodziców i dzieci do wspólnych działań. Tutaj rodzice mają okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem, wspólnego spędzania czasu poprzez działanie Klubu Rodziców w ARTzonie chcemy wzmocnić i pomóc w budowaniu więzi rodzinnych.
Zapraszamy również do grupy Klub Rodziców w ARTzonie na Facebooku.
Obowiązują zapisy przez FORMULARZ ONLINE.
2, 9 i 30 X / 10.15-11.00 (gr.1), 11.00-12.00 (gr.2)
MuzykujMY! - warsztaty muzyczne dla rodziców z dziećmi do lat 3,
prowadzenie Gabriela Dec.
1 grupa (10:15-11:00) - rodzice i dzieci w wieku 0-1,5 roku (10 par)
2 grupa (11:00-11:45) - rodzice i dzieci w wieku 1,5-3 lata (10 par)
Opis warsztatu: MuzykujMY! to warsztaty składające się z nauki prostych rytmiczanek, piosenek oraz układów tanecznych, w których aktywny udział biorą wszyscy uczestnicy - dorośli i dzieci. Pojawią się perkusjonalia, zabawy z chustą animacyjną oraz różne niespodzianki i żywy akompaniament ukulele. Zajęcia zawierają elementy metody Gordona, Batti Strauss oraz Pomelody.
Gabriela Dec - magistra pedagogiki, animatorka społeczno-kulturowa i instrumentalistka. Od kilku lat spełnia się zawodowo jako nauczycielka gry na pianinie, instruktorka zajęć umuzykalniających oraz koordynatorka jednego z krakowskich klubów kultury. Prowadzone przez nią zajęcia skupione są przede wszystkim na swobodnym muzykowaniu z elementami improwizacji i dobrej zabawie z muzyką.
3, 17 i 24 X / 10.30-11.30
Joga dla rodziców, opiekunów i opiekunek z dziećmi.
UWAGA! Zajęcia nie są przeznaczone dla kobiet w ciąży
prowadzenie: Anna Wołos z Miś Jogin
Ania Wołos - nauczycielka jogi i mindfulness w mobilnej szkole jogi i uważności dla dzieci i dorosłych - Miś Jogin. Prowadzi zajęcia z jogi dla dzieci, w tym jogę rodzinną, dla mam z bobasami i dla kobiet w ciąży, a także jogę dla dorosłych, szczególnie dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki na macie, jogę dla seniorów oraz jogę zdrowego kręgosłupa. Ukończyła znany na całym świecie kurs RYT 200 Vinyasa w Up Dog Yoga Education School i należy do zrzeszenia nauczycieli jogi wYoga Alliance.
15 X/ 9:00-10:30
29 X/ 16:30-18:00
Warsztaty z baśniami
Prowadzenie Krystian Truchalski
Opis: Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi na spotkanie z baśniami świata, pełne przygód, mądrych opowieści, ciekawych zwrotów akcji. Warsztaty to przestrzeń, w której za pomocą słowa, gestu, wzroku, dźwięku, ruchu ciała, tkane są różne opowieści.
Krystian Truchalski - animator kultury, opowiadacz/storyteller, muzyk, pedagog, terapeuta SI. Ukończył studia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na kierunku oligofrenopedagogika. Specjalizuje się w warsztatach muzycznych, terapeutycznych i storytellingowych.
15 X / 17:30-20:00
Printy do dziecięcego pokoju. Stwórz swój wzór na papierze i tkaninie. Warsztat graficzny.
Prowadzenie Agnieszka Pięta-Jadczak
UWAGA! Ze względu na specyfikę zajęć prosimy, by w zajęciach uczestniczyły osoby dorosłe.
Opis Kto interesuje się designem dla dzieci wie, że wybór pięknych grafik do dziecięcej przestrzeni jest olbrzymi. Ocieplają one przestrzeń, wzbudzają pozytywne emocje, wpływają na artystyczne i estetyczne otoczenie dziecka.
Na warsztacie graficznym zmierzymy się z tematem wzorów i deseni do dziecięcego pokoju, projektując i wykonując własne stemple w technice linorytu. Zainspirujemy się ciekawymi realizacjami, a nasze odbitki wykonamy zarówno na papierze jak i na tkaninie.
Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich chętnych osób, także tych, które nie miały wcześniej kontaktu z techniką linorytu. Po zakończonym warsztacie nasze prace będą mokre od farby. Prace będzie można więc zostawić w naszej pracowni do wyschnięcia i odebrać w dogodnym terminie bądź przygotować się do ostrożnego transportu druków.
Agnieszka Pięta-Jadczak: edukatorka i animatorka. Koordynatorka i instruktorka Pracowni Papierniczej i Kółka Graficznego w ARTzonie Ośrodka Kultury Norwida. Pomysłodawczyni Festiwalu Papieru. Absolwentka edytorstwa i komunikacji medialnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Posiada dyplom ukończenia kursu kompetencji ogólnych w technice rękodzieła jakim jest papier czerpany i sitodruk. Absolwentka licznych kursów, warsztatów i szkoleń z zakresu papiernictwa, introligatorstwa oraz projektowania.
16 X/ 10:00-12:30
Komunikacja empatyczna dla Rodziców, Opiekunów i opiekunek – Warsztaty zaawansowane
Jak dawać empatię dziecku, gdy emocje biorą górę?
Prowadzenie: Justyna Ciahotna r
Zapraszamy Was na kontynuację warsztatów wspierających empatię w relacjach rodzinnych. Po
poznaniu podstaw NVC – 4-rech kroków i empatii, pogłębimy umiejętności i wiedzą w obszarze dbania o siebie jako Rodzica, wspierania dziecka gdy mu trudno, mówienia w taki sposób, aby nas rodzina usłyszała z tym co chcemy powiedzieć dla nas ważnego. Przyjrzymy się także tematom złości, granic, a także współpracy, rozwiazywaniu konfliktów i … wdzięczności.
Będziemy spotykać się raz w miesiącu w ….. Mam przekonanie, że ten pogłębiony cykl z komunikacji w nurcie Porozumienia bez przemocy przyczyni się do poczucia sprawczości, bliskości, a także lekkości i radości w Waszych domach.
Zapraszamy osoby które:
- ukończyły warsztaty z Komunikacji empatycznej przed wakacjami (4 spotkania) w Klubie Rodzica ze mną,
- znają z innych warsztatów podstawy NVC (4 kroki i empatię).
Zaproszę Was do ćwiczeń w parach, w grupach, a także do pracy indywidualnej. Będą również elementy mini wykładu. Będę dzielić się sytuacjami z życia wziętymi i tym co działa u mnie w domu.
17, 24 X/ 17:00-19:30
Uważne rodzicielstwo - kim chce być dla mojego dziecka i dla siebie?
Warsztaty są częścią cyklu, obowiązuje udział w obu spotkaniach.
W ramach kampanii „Dzieciństwo bez przemocy” zapraszamy Was na 2 cykle warsztatów, które odbędą się u nas w październiku i listopadzie 2024.
Zapraszam na 2 warsztaty w tym cyklu.
Na pierwszym warsztacie przyjrzymy się temu się jakim rodzicem chcę być i jakie wartości chcę
przekazać moim dzieciom. Oraz temu co mnie blokuje, czyli jakie przekonania stają mi na drodze do
takiego uważnego rodzicielstwa. Na drugim warsztacie zaopiekujemy się tematem zadbania o siebie jako rodzica. W ramach tego spotkania chcę Was zaprosić do ćwiczenia mięśnia empatii oraz poszukania strategii na regulację swoich emocji.
Justyna Ciahotna – jestem trenerką komunikacji empatycznej. Wspieram w drodze do dobrostanu i budowania relacji ze sobą i innymi opartej na uważności, empatii i czułości. Ukończyłam studia z zakresu Pedagogiki, a także studia podyplomowe z Psychologii, Szkołę Trenerów, kurs Coachingu, certyfikowany kurs Uważne Samowspółczucie. Odbyłam ponad 60 dni szkoleniowych z certyfikowanymi trenerami Porozumienia bez Przemocy i rozpoczynam proces certyfikacji na trenerkę CNVC. Prowadzę warsztaty oparte na Porozumieniu bez Przemocy i grupy empatii dla osób dorosłych, w tym rodziców i nauczycieli. Współtworzę również organizację turkusową Leance. Prywatnie jestem mężatką i mamą dwójki dzieci. To właśnie macierzyństwo zainspirowało mnie do głębszego wejrzenia w siebie.
18 X / 10:30-12:00
Dziennik uważnościowy - warsztat
Opis warsztatu: Przed nami kolejne spotkanie z uważnością. Będziemy
kontynuować temat uważności, wykonamy kilka ćwiczeń oraz zanurzymy się
w to co nas otacza.
Postaramy się przyjrzeć naszym myślom, refleksjom, doświadczeniom,
zatrzymać się w nich i część z nich przelać na papier. Będziemy
pracować w rytmie slow, z czułością dla siebie i pojawiających się
myśli, bez oceniania i cenzurowania. Będzie to wspaniały wstęp do
praktyki prowadzenia dziennika uważności.
Zapraszamy zarówno osoby, które uczestniczyły w poprzednich zajęciach,
jak i każdą nową osobę, która chciałaby dowiedzieć się czegoś o
uważności.
Osoby, które posiadają swój własny dziennik uważności (zrobiony w
ramach poprzednich zajęć) mogą zabrać go ze sobą. Osoby, które po raz
pierwszy będą uczestniczyć w zajęciach mogą opcjonalnie wziąć ze sobą
czysty zeszyt. Ale na spokojnie, na miejscu każdy będzie mógł
skorzystać z kartek i długopisów.
Oczywiście dzieci są mile widziane na naszych spotkaniach, znajdzie
się dla nich kącik zabaw.
Najważniejsza jest wasza obecność i skorzystanie z chwili zwolnienia.
Martyna Lechman, autorka dramatów, adaptacji i scenariuszy teatralnych
do spektakli dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży w teatrach w
całej Polsce, a także tłumaczka literatury głównie dramatycznej. Od
ośmiu lat prowadzi zajęcia kreatywnego pisania oraz teatralne.
Prywatnie fascynatka jogi, życia w trybie slow oraz szeroko pojętej
uważności.
KONTAKT:
ARTzona
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 38 98
INFORMACJE DOTYCZĄCE DOSTĘPNOŚCI
ARTzona:
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej: tramwajowy o nazwie Teatr Ludowy, autobusowe o nazwach Teatr Ludowy oraz Żeromskiego.
Przed wejściem głównym do budynku znajduje się ogólnodostępny parking. W najbliższym sąsiedztwie budynku brak miejsca parkingowego dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami.
Wejście główne dostępne bezpośrednio z poziomu chodnika, drzwi o odpowiedniej szerokości do przejazdu wózkiem, brak stopni, niewysoki próg.
Duża sala: znajduje się na pierwszym piętrze budynku. W budynku nie ma windy. Na piętro prowadzi pochylnia w górę, o dość dużym nachyleniu biegu. Samodzielne pokonanie jej, może być problematyczne dla większości osób poruszających się na wózkach. Drzwi do sali mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózkiem, brak stopni, niski próg.
Mała sala: znajduje się na poziomie -1. W budynku nie ma windy. Na poziom prowadzi pochylnia w dół, o dość dużym nachyleniu biegu. Samodzielne pokonanie jej, może być problematyczne dla większości osób poruszających się na wózkach. Drzwi do sali mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózkiem, brak stopni i progu.
Studio muzyczne: znajduje się na poziomie -1. W budynku nie ma windy. Na poziom prowadzi pochylnia w dół, o dość dużym nachyleniu biegu. Samodzielne pokonanie jej, może być problematyczne dla większości osób poruszających się na wózkach. Drzwi do studia mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózkiem, brak stopni i wysokich progów. Drzwi do realizatorki i kabiny są zbyt wąskie do przejazdu wózkiem, brak stopni i progów.