wrzesień/listopad
2014
BLISKO EKO wrzesień/listopad
Jesteś w dziale Projekty

BLISKO EKO

Z pierwszymi dniami września ruszył projekt "BLISKO EKO", skierowany do 8 przedszkoli z terenu Krakowa.

Pomysłodawcą projektu jest Fundacja Fundusz Partnerstwa, mająca swoją siedzibę w Nowej Hucie a partnerem Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie. Obie instytucje poprzez projekt propagują działania proekologiczne, wspierają kreatywne podejście do ekologii oraz upowszechniają wiedzę nt. ochrony środowiska. Animatorki z Funduszu Partnerstwa i ARTzony OKN uczą jak być EKO w życiu codziennym, jak nasze działania wpływają na otaczające nas środowisko i jak żyć w dobrych relacjach z Matką Ziemią.

W ramach projektu przedszkolaki z ośmiu krakowskich przedszkoli biorą udział w praktycznych warsztatach dotyczących segregacji odpadów i recyklingu oraz ochrony powietrza. Przedszkola zostały wyłonione w ramach konkursu. Są to: SP nr 45 w Krakowie, SP nr 49 OTW w Krakowie, SP nr 71 w Krakowie, SP nr 94 w Krakowie, SP nr 107 w Krakowie, SP nr 142 w Krakowie, SP nr 151 w Krakowie, SP nr 187 w Krakowie. Za nami już warsztaty dotyczące ochrony powietrza. W październiku odbędą się spotkania dotyczące recyklingu. Ale to nie koniec atrakcji BLISKO EKO. W ramach projektu przeprowadzone zostaną: indywidualny konkurs plastyczny, który odnosić się będzie do zagadnień związanych z ochroną powietrza oraz konkurs grupowy dla wszystkich placówek z zakresu art-recyklingu.

Na początku października z okazji Międzynarodowego Tygodnia Bliskości, zostanie zorganizowany happening "Kolejka po czyste powietrze", dzieci wspólnie z dorosłymi stworzą "Drzewo czystego powietrza" oraz zostaną zaproszone na wystawę prac konkursowych, która odbędzie się w ARTzonie Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida.

Projekt BLISKO EKO dofinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, w ramach konkursu na zadania nie inwestycyjne z zakresu edukacji ekologicznej w Województwie Małopolskim w 2014 roku.

Opowiedz mi Hutę +
INTER-CULTURAL DIMENSION
APLIKACJA KULTURA spotkanie finałowe
RECYKLING WSPOMNIEŃ
GRUNT TO BUNT konkurs muzyczny
PLANSZÓWKOWA NOWA HUTA
Eko Bajka Warsztaty kreatywnego pisania / Razem Blisko Eko
KREATYWNA NOWA HUTA 2015 konkurs rozwiązany
APLIKACJA KULTURA
ARTzona nowohucka przestrzeń kreatywna modernizacja i remont
ZDROWE ŻYWIENIE I DIETA 1000 pierwszych dni dla zdrowia*
KREATYWNA NOWA HUTA cz. 1
Połączona Pasja Pokoleń film, muzyka, integracja
KREATYWNA NOWA HUTA cz. 2
BLISKO EKO wrzesień/listopad
KREATYWNA NOWA HUTA podsumowanie
Stylowa Nowa Huta
Zatańcz ze mną
Łączymy pokolenia-czytamy legendy
ReNewTown NEW POST-SOCIALIST CITY: COMPETITIVE AND ATTRACTIVE
Wiesz Działasz Zmieniasz
Na skróty:
© OKN 2013 :ARTzona / Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida, os. Górali 5, 31-959 Kraków
site design_administration / studioGRADES