5-18 marca 2016
Izabela Tymusz Za maską trudno się ukryć
Jesteś w dziale

Wystawa Izabeli Tymusz "Za maską trudno się ukryć" jest nagrodą za zdobycie Grand Prix w konkursie Ale Sztuka! Młode Polskie Malarstwo. Organizatorami wystawy są galeria Ale Sztuka! oraz Fundacja New Era Art.

Cykl obrazów "Za maską trudno się ukryć" inspirowany jest starymi fotografiami dokumentującymi zabawę Halloween z początku XX wieku. Portretując je artystka stara się zgubić kontekst kulturowy i położenie geograficzne, swoją uwagę skupiając na kostiumach, które poprzez zniekształcenie dehumanizują bohaterów zdjęć. Stan ten osiągany jest nie poprzez karykaturę, przerysowanie czy epatowanie grozą, lecz przez emocjonalnie pojętą formę i barwę. Bohaterowie obrazów stojąc przed swoimi domami lub na ulicy zastygli w apatycznych pozach. Twarze ukryte za maskami sugerują nieobecność i niedostępność a także wybieganie myślami ku zupełnie innym, odległym sprawom. Maski te nie tylko ukrywają, ale i ukazują, gdyż naznaczone są czymś, co można określić mianem symbolicznego naddatku. Stanowią aparat transformacji zamaskowanego.

Wystawa czynna w dniach 5.03- 18.03.2016. Wernisaż odbędzie się 4.03 o godz.19:00

 

Izabela Tymusz (ur. 1988) – laureatka konkursu Ale Sztuka! Młode Polskie Malarstwo. W 2015 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach, dyplom z malarstwa uzyskała pod kierunkiem dr hab. Andrzeja Tobisa.

https://www.facebook.com/events/1563188333941718/

 

 

 

MŁODA SZTUKA W STARYM MIEŚCIE VOL. II
LINEARIUM WYSTAWA ZORGANIZOWANA W RAMACH CYKLU WYDZIAŁ SZTUKI W MIEŚCIE 4.0
Małe formy przestrzenne relacja z wernisażu
„SKĄD? DOKĄD?”. WYSTAWA ZBIOROWA
Izabela Tymusz Za maską trudno się ukryć
WOOFment IV
Noemi Staniszewska Droga/Czas
Młoda Sztuka w Starym Mieście
Na skróty:
© OKN 2013 :ARTzona / Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida, os. Górali 5, 31-959 Kraków
site design_administration / studioGRADES