Stylowa Nowa Huta
Jesteś w dziale Projekty

Stylowa Nowa Huta to blog pozwalający poznać sąsiadów, tych bliższych i dalszych. Na stronach bloga „spotykają się” nowohucianie mieszkający obok siebie, ci którzy mijają się codziennie na klatce lub pracują gdzieś niedaleko. Ci, którzy chcą opowiedzieć o sobie i swojej Nowej Hucie. Wystartowaliśmy 21 marca 2013 r. w samo południe! Stylowa Nowa Huta już od pierwszych bohaterów i bohaterek stała się blogiem o Nowej Hucie, jej mieszkańcach i ludziach z nią związanych. Stała się też blogiem o miejscach i działaniach w i na rzecz Nowej Huty. To nowy sposób na promowanie Nowej Huty.

KOGO MOŻNA SPOTKAĆ NA BLOGU 
Bohaterami i bohaterkami bloga są osoby związane z Nową Hutą, jej mieszkańcy, ludzie pracujący w Nowej Hucie, udzielający się na polu kultury lub po prostu emocjonalnie związani z dzielnicą. Konwencja bloga jest taka, by każda z osób została uwieczniona w sesji fotograficznej przez fotografa Aleksandra Horodzieja  oraz udzieliła wywiadu autorkom bloga. Wśród bohaterów bloga znaleźli się m.in. fotograf Grzegorz Ziemiański, muzyk Paweł Drożdż Bohater, kuratorka wystaw i artystka Marta Kozłowska, fotografka Dominika Magda Gęborek, lokalni liderzy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, działacze społeczni i wielu innych. To kilkadziesiąt portretów osób związanych z Nową Hutą.

A OD NIEDAWNA…
… inicjujemy fotograficzne akcje. Przed czerwcowym krakowskim Świętem Cyklicznym fotografowaliśmy nowohuckich rowerzystów. Pod koniec wakacji wybraliśmy się na pierwszy Nowohucki Plener Fotograficzny, by uwiecznić nowohucki street art. Efekty można obejrzeć na blogu. A w październiku przyłączyliśmy się do organizacji Międzynarodowego Tygodnia Bliskości w Krakowie realizując dwie sesje pierwszą o podtytule „Z wełniaka się nie wyrasta” oraz drugą podczas finału imprezy: Stylowa Nowa Huta robi rodzinne zdjęcia. 

A JUŻ CAŁKIEM TERAZ
Stylowa Nowa Huta zawisła w nowej przestrzeni wystawienniczej w odnowionej ARTzonie

 

www.stylowanowahuta.blogspot.com

 

MIEJSKIE HAFCIARKI
Nowohucka Biblioteka Chustowa
Opowiedz mi Hutę +
ŁĄCZY NAS TEN SAM ŚWIAT szkoleniowy projekt integracyjny
AKADEMIA ZDROWEGO ŁAKOMCZUCHA
EKIPA DOBRA Młodzieżowe Centrum Wolontariatu
APLIKACJA KULTURA
ARTzona nowohucka przestrzeń kreatywna modernizacja i remont
KREATYWNA NOWA HUTA cz. 1
KREATYWNA NOWA HUTA cz. 2
Stylowa Nowa Huta
ReNewTown NEW POST-SOCIALIST CITY: COMPETITIVE AND ATTRACTIVE
Na skróty:
© OKN 2013 :ARTzona / Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida, os. Górali 5, 31-959 Kraków
site design_administration / studioGRADES