24 listopada 2018, g. 10.00-15.00
Jesteś w dziale wydarzenia

RECYKLING ART DAY

Właśnie zaczął się Tydzień Edukacji Globalnej 2018. Wspólnie pomyśleliśmy, że to dobry czas aby przekonać Was do recyklingu, kreatywnego upcyklingu oraz zachęcić do podejmowania świadomych decyzji ekologicznych każdego dnia. Jesteśmy wolontariuszami Ekipy Dobra i razem z zespołem ARTzony ułożyliśmy specjalny rodzinny program pełen ekologicznych atrakcji.

Program warsztatów:

10:00-11:00 Warzywna ciastolina zero waste – nie lubicie marchewki czy pietruszki z zupy? Nie trzeba jej od razu wyrzucać, gotowane warzywa świetnie sprawdzą się jako baza do zrobienia domowej ciastoliny. Do wspólnego lepienia, mieszania, ugniatania zapraszamy najmłodszych. Warsztat dla rodziców z dziećmi od 1 do lat 3.
Zapisy: p.maciaszek@okn.edu.pl

11:00-13:00 Recyklingowe karmniki dla ptaków – kartony po mleku czy soku nie muszą lądować w koszu. Podczas warsztatów pokażemy Wam jak zrobić z nich małe balkonowe karmniki dla ptaków idealne na nadchodzącą zimę. Warsztat rodzinny bez ograniczeń wiekowych.
Zapisy: p.maciaszek@okn.edu.pl

11:00-13:00 Firanowe worki na zakupy – przeciętny Polak zużywa na zakupach około 400 jednorazowych foliówek w miesiącu. Zachęcając Was do zmiany tych złych nawyków zapraszamy na warsztat, na którym wspólnie uszyjemy worki wielokrotnego użytku z firanek i ażurowych materiałów. Worki są przewiewne, widać co jest w środku podczas ważenia w sklepie, wygodnie się zamykają i co najważniejsze są ekologiczne i przyjazna naturze. Warsztat dla młodzieży od 15 lat i osób dorosłych.
Zapisy: p.maciaszek@okn.edu.pl

13:00-15:00 Makatki ze starych ubrań – twoje ubrania są już stare, zużyte i dziurawe? Nie trzeba ich wyrzucać. Podczas warsztatów pokażemy jak zamienić je na modny gadżet w postaci makatki w ulubionych kolorach. To dobry sposób na to jak przerabiać odzież, która podobnie jak plastik rozkłada się wiele lat. Warsztat rodzinny (dorośli i dzieci powyżej 8 lat).
Zapisy: p.maciaszek@okn.edu.pl

Warsztaty poprowadzą Instruktorzy wraz z wolontariuszami Ekipy Dobra - Młodzieżowego Centrum Wolontariatu działającego przy Pracowni Wolontariatu w ARTzonie.

Data: 24 listopada
Miejsce: ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie
os. Górali 4
WSTĘP WOLNY