3 września 2018
Jesteś w dziale wydarzenia

3 września 2018, g. 18.00
Studyjne Kino Sfinks, os. Górali 5
Przegląd Filmów Animowanych powstałych podczas warsztatów Małej Animacji w ARTzonie pod opieką Marty i Cezarego Skrockich.

ARTzona Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida oraz Studyjne Kino SFINKS zapraszają na pierwszy przegląd dziecięcych Filmów Animowanych powstałych podczas warsztatów Małej Animacji w ARTzonie w latach 2015-2018. Przegląd odbędzie się 3 września 2018 o g. 18.00 w Sali Studyjnego Kina SFINKS. Atrakcją przeglądu będzie premiera filmów powstałych podczas warsztatów animacji filmowej „Opowieści na talerzu” realizowanych w ramach kampanii ZDROWE ŻYWIENIE - MĄDRE MYŚLENIE w czerwcu 2018r. w ARTzonie.

„Opowieści na talerzu” - podczas warsztatów każde dziecko zrealizowało krótki film animowany nt. zdrowego odżywiania. Wspólnie spróbowaliśmy się nad tym, jak  zachęcić innych do zdrowego odżywiania. Celem warsztatów było także w sposób ciekawy kreowanie właściwych nawyków żywieniowych oraz promowanie zalet zdrowego żywienia. Do animacji wykorzystano różne technika animacji poklatkowej, animacji
przedmiotu, nagrywanie za pomocą aparatu, ale również smartfonami. „Ożywianie stworzonych przez siebie figurek z plasteliny ma w sobie coś z magii, niepostrzeżenie mijają godziny, a dzieci w skupieniu pochylają się nad swoimi makietami nie zauważając świata wokół. Rodzice powinni wiedzieć, że ćwiczą koncentrację, działanie w zespole, pobudzają do konsekwentnego działania, rozwijają kreatywność, uczą bardziej aktywnego odbioru treści audiowizualnych” – opowiada Marta Skrocka, prowadząca warsztaty.

A oto tytuły poniedziałkowych premier:
„Chory kotek”, „Jabłko mocy”, „Piramida - tylko ciekawe która? (żywieniowa)”, „Detektyw Surówka i zaginione owoce”, „Silnym być!”, „Smakowite zwycięstwo”, „Super jajo”, „Akcja Witamena”, „Wyścig po zdrowie”, „Zaginione owoce”, „Wybór zęba”

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Więcej informacji: ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków, www.artzona.okn.edu.pl, www.facebookcom.com/ARTzonaOKN

Potańcówka w Alei Róż
SPOTKANIE INFORMACYJNO-KONSULTACYJNE dla NGO's
LETNIA AKADEMIA FOLKLORU NOWOHUCKIEGO