16 CZERWCA
NEXUS 6 / WYDZIAŁ SZTUKI W MIEŚCIE 6.0 wernisaż
Jesteś w dziale

Media nowej generacji w dialogu z przestarzałą technologią

W obecnym świecie zdominowanym przez technologię „data ważności” nowych mediów jest niezwykle krótka i staje coraz krótsza. Nowe media mogą cieszyć się swym statusem jedynie przez ulotny moment, by zaraz potem zwolnić miejsce bardziej zaawansowanym następcom. Sytuacja ta rodzi w użytkownikach reakcje emocjonalne, które po pewnym czasie zyskują formę nostalgii.
W świecie sztuki powrót do „przestarzałych” technologii nie ma jednak wyłącznie jednego, nostalgicznego oblicza. Starsze techniki i urządzenia łączone są z nowymi rozwiązaniami technologicznymi, prezentowane w obcej sobie, uwspółcześnionej estetyce, wreszcie problematyzowane poprzez konteksty teoretyczne wcześniej nieistniejące. Powstają formy zarówno technologicznie, jak i konceptualnie i kulturowo hybrydyczne. Nowe media dialogują ze starszymi, korzystając z ich doświadczeń, koneksji, autorytetu.

Wystawa studentów kierunku Digital Design w ramach Wydział Sztuki w Mieście 6.0.
Kurator: Karolina Kolenda