czerwiec 2018
WARSZTATY GRAFICZNE // TRADYCYJNE METODY DRUKU
Jesteś w dziale

Zapraszamy na WARSZTATY GRAFICZNE // TRADYCYJNE METODY DRUKU, które poprowadzi dla Was Marta Kozłowska // Newsoul :)

Nawet się nie spodziewasz, jak wciągającym zajęciem może być tworzenie grafik. Z pomocą własnych rąk i prostych narzędzi na warsztatach Newsoul stworzysz wyjątkowe matryce i odbitki. W radosnej atmosferze, wśród dłut i farb przemienisz się w artystę, który nie boi się pobrudzić własnych rąk. Efekt? Prace tak piękne, że jeszcze długo po zajęciach nie będziesz wierzył/-a, że są zrobione własnoręcznie przez Ciebie.

Jeśli chcesz twórczo spędzić czas, zapraszamy Cię na:

Cotygodniowe WARSZTATY GRAFICZNE, które odbędą się w każdy piątek o godz. 17.30 - 20.00 w ARTzonie, os. Górali 4.
Każdy warsztat to wiedza, zabawa i zanurzenie w twórczym procesie, którego zwieńczeniem jest własna praca graficzna.

Dla kogo?
Warsztaty graficzne mają wartość edukacyjną i przeznaczone są dla osób o różnym stopniu zaawansowania i znajomości technik druku. Dla dzieci od 12 lat, młodzieży i dorosłych. Również, a może nawet zwłaszcza skierowane są do osób całkowicie początkujących, które nigdy nie miały w ręku dłuta. I takich, które uważają, że nie mają w sobie krzty plastycznego talentu. Po warsztatach to się zmieni.

Po co?
Warsztaty graficzne to znakomita forma relaksu, która pozwala się zatrzymać i czerpać radość z bycia tu i teraz. Sztuka to zanurzenie w codzienności. W twórczym skupieniu, w grupie kreatywnych ludzi zajętych wycinaniem matryc, wśród farb, dłut i papieru, można zwiększyć swoją uważność, koncentrację i wyzwolić najgłębsze pokłady kreatywności.

W rezultacie:
• nauczysz się czegoś nowego i zabierzesz gotową pracę do domu
• poznasz warsztat pracy artysty grafika
• utrwalisz piękno, które ciężko dostrzec na co dzień
• doświadczysz radosnej, twórczej atmosfery
• oderwiesz się od codzienności i przemienisz w twórcę

Czerwiec:

8.06 – Linoryt w kolorze - według tradycyjnych metod linorytu wytniemy ręcznie matrycę i stworzymy wielokolorowe grafiki na papierze.

15.06 – Linoryt na tkaninie - według tradycyjnych metod linorytu wytniemy ręcznie matrycę i odbijemy grafikę na lnianych serwetkach.

22.06 – Drukujemy rośliny – wykorzystując dary natury stworzymy niepowtarzalne grafiki za pomocą metody stemplowania.

29.06 – Naturalne drzeworyty - według tradycyjnych metod drzeworytu wykonamy ręcznie odbitki wykorzystując prawdziwe plastry i elementy drzew. (technika bez użycia dłut)

Ilość miejsc ograniczona.
Obowiązują zapisy: marta.kozlowska@newsoul.eu
Koszt: 40 zł / spotkanie, 140 zł / karnet (4 spotkania)

Obowiązują zapisy: marta.kozlowska@newsoul.eu

Prowadząca:
Marta Kozłowska – artystka grafik, projektantka, z wykształcenia architekta wnętrz. Zajmuje się grafiką warsztatową, malarstwem oraz profesjonalnym projektowaniem graficznym.

—————————————

MARTA KOZŁOWSKA BIO:
W 2008 roku obroniła dyplom na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Architektury Wnętrz. Od tamtej pory pracuje na własny rachunek. Zajmuje się wzornictwem, malarstwem, grafiką warsztatową oraz profesjonalnym projektowaniem graficznym (od koncepcji, po skład do druku). Tworzy loga i kompleksowe identyfikacje wizualne. Wykonuje linoryty, organizuje warsztaty z tradycyjnych form druku. Stale podejmuje nowe twórcze wyzwania. Wszystko pod marką Newsoul. Ćwiczy jogę, jest wegetarianką. Pochodzi z Olsztyna, mieszka w Krakowie z córką Gają i mężem Pawłem. Wspólnie promują zdrowy, aktywny styl życia, łącząc sztukę ze sportem.