2-7 października 2017
Międzynarodowy Tydzień Bliskości
Jesteś w dziale Imprezy cykliczne

 

Międzynarodowy Tydzień Bliskości 2017

ARTzona Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, Kraków

2-7 października 2017

 

 

Zapraszamy wszystkich rodziców i ich dzieci na cykl bezpłatnych warsztatów, które zostały zorganizowane z okazji obchodów Międzynarodowego Tygodnia Bliskości w nowohuckiej ARTzonie Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 4). Akcja trwać będzie od 2-7 października 2017 r.

Międzynarodowy Tydzień Bliskości to święto stworzone przez organizację BabyWearing International Inc., która propaguje noszenie dzieci w chustach, miękkich nosidłach czy po prostu w ramionach rodziców. Od siedmiu lat wydarzenie to organizowane jest w Nowej Hucie przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida we współpracy z portalem ekorodzice.pl. To całotygodniowe wydarzenie dla dzieci i rodziców promujące zdrowy i ekologiczny tryb życia oraz idee rodzicielstwa bliskości. Dzięki zaangażowaniu wielu specjalistów Międzynarodowy Tydzień Bliskości jest wydarzeniem, podczas którego z wykładów, warsztatów i spotkań rodzice małych dzieci i rodzice oczekujący dziecka mogą korzystać bezpłatnie. Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Tygodnia Bliskości będzie można skorzystać z kilkunastu bezpłatnych warsztatów, spotkań, wykładów i imprez towarzyszących. W programie m.in.: warsztaty z dietetykiem i doradcą laktacyjnym, pokazy i warsztaty chustowych, spotkania z psychologami, trenerami, ekowarszataty DIY, naturalna pielęgnacja oraz koncert dla dzieci i rodziców zespołu Czereśnie, spektakl „Puk Puk” Teatru Chrząszcz w Trzcinie oraz Dyskusyjny Klub Filmowy dla dzieci w Studyjnym Kinie Sfinks.

 

WSTĘP WOLNY

Zapisy: k.szczesniak@okn.edu.pl

 

PROGRAM

Poniedziałek 2.10.2017
g.
12.00-13.00

UWAGA! BRAK MIEJSC na warsztat. Istnieje możliwość zapisania się na listę rezerwową, proszę w mailu podać kontakt telefoniczny.

Masaż Shantala, prowadzenie Paulina Łasak-Ponikło / www.groszki.com.pl


g.
13.30-14.30

Już nie tetra i ceratka, czyli o pieluchowaniu wielorazowym noworodka, prowadzenie Maria Porwoł


g.
17.30-19.00 S

Szydełkowe domowe ZOO, prowadzenie Hanna Walczyk / Ekorodzice.pl

Domowe ZOO w naszym domu? Dlaczego nie! A co powiecie na zwierzątka pacynki, który zmieszczą się do każdej maminej torebki? Można ją wszędzie ze sobą zabrać i w razie potrzeby zabawiać malucha, nawet w autobusie! Drogie panie – szydełka w dłoń!

poziom: początkujący/ średniozaawansowany

Co ze sobą zabrać? 


Resztka (ok. 20g) włóczki (kolor szary, różowy i kilka nitek włóczki czarnej i białej), szydełko nr 3, igła dziewiarska


Wtorek 3.10.2017
g.
9.00-09.45

Twórcze harce, prowadzenie Anna Widzyk-Kampa / Manula
Twórcze spotkania dla młodych mam i małych dzieci (od 10 miesiąca życia)
To spotkania aktywizujące młode mamy i małe dzieci, na których współdziałamy, by wspierać harmonijny rozwój. Eksperymentujemy i doświadczamy wszystkimi zmysłami. Pobudzamy małą (sprawność ruchowa dłoni) i dużą (ogólna sprawność fizyczna) motorykę.


g.
10.00-12.00

Ból w porodzie, prowadzenie Beata Meinguer-Jedlińska
Czy wytrzymam? Jak to będzie? „Ile” boli poród? Ból w porodzie jest jednym z tych tematów, które spędzają sen z powiek przyszłym rodzicom. Po co nam w ogóle ból w porodzie? Dlaczego poród boli? Jakie są dostępne metody łagodzenia bólu? Jak w naturalny sposób można sobie pomóc? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w czasie tych warsztatów.

Co będziemy robić:
- porozmawiamy o tym po co jest ból w porodzie
- poznacie niefarmakologiczne techniki radzenia sobie z bólem
- porozmawiamy o roli wsparcia w porodzie
- poznacie techniki oddechowe i relaksacyjne
- omówimy farmakologiczne metody łagodzenia bólu
- przećwiczymy techniki masażu i akupresury

O prowadzącej:
Beata Meinguer – hipnodoula, coach okołoporodowy, masażysta. Mama trójki dzieci urodzonych w stanie głębokiego relaksu (hipnoporodu). Macierzyństwo przyczyniło się do odnalezienia jej ścieżki oraz stało się początkiem rozwoju osobistego i zawodowego. Przy wielkiej pomocy swojego męża od ponad 4 lat wspiera kobiety w ciąży i ich rodziny. Od samego początku ukierunkowała swoje działania na przygotowaniu umysłu do porodu. Doula od 2014 roku, w tym samym roku zdobyła tytuł Hypnobabies ® Childbirth Hypnosis Doula (Hipno-Doula). Natomiast wiedzę z masażu oraz naturalnych metody łagodzenia bólu zdobyła podczas szkoleń przy Fundacji Rodzić po
Ludzku. Prowadzi warsztaty w Krakowie oraz innych miastach Polski. Wyróżnia ją wielka pasja i zaangażowanie w świadome przygotowanie innych do porodu. Jest za słuchaniem siebie, wolnością wyboru kobiet, medycyną opartą na faktach, ideą narodzin rodziny a nie tylko dziecka, promowaniu wiedzy o porodach domowych, niezależnością położnych.


g.
12.15-13.45

UWAGA! BRAK MIEJSC na warsztat. Istnieje możliwość zapisania się na listę rezerwową, proszę w mailu podać kontakt telefoniczny.

Jak łagodnie, w poczuciu rodzicielstwa bliskości, nauczyć dziecko spać? Spotkanie dla rodziców i opiekunów dzieci od 4 m-ca życia do 3 r. ż., prowadzenie Sylwia Latała /www.spokojnysendziecka.pl


g.
14.15-15.15

Jak zadbać o bezpieczeństwo snu dziecka w pierwszym okresie życia i co można zrobić na tym etapie, by problemy ze snem zminimalizować lub ich w przyszłości uniknąć? (dla kobiet w ciąży oraz rodziców i opiekunów dzieci do 3 m-ca życia), prowadzenie Sylwia Latała / www.spokojnysendziecka.pl


g.
17.00-19.00
Olejki eteryczne - naturalna profilaktyka zdrowia i wzmacnianie odporności, prowadzenie Anna Róża Hortmanowicz


Środa 4.10.2017
g.
10.00-11.00

Brafitting dla każdej mamy, prowadzenie Monika Karcz / doBRAna


g.
11.15-12.15

UWAGA! BRAK MIEJSC na warsztat. Istnieje możliwość zapisania się na listę rezerwową, proszę w mailu podać kontakt telefoniczny.

Baby joga, prowadzenie Agnieszka Grin-Walaszek / Instytut Świadomego Rodzicielstwa


g.
12.30-14.30

Mleczne wsparcie: karmienie – noszenie – bliskość, prowadzenie Kinga Pukowska, Magdalena Szaraniec / Fundacja Polekont - zapisy: kinga.pukowska@fundacjapolekont.pl


Czwartek 5.10.2017
g.
10.00-12.00

UWAGA! BRAK MIEJSC na warsztat. Istnieje możliwość zapisania się na listę rezerwową, proszę w mailu podać kontakt telefoniczny.

Dobre (przy)wiązanie – warsztaty wiązania chust z przodu (dla rodziców oczekujacych dziecka i rodziców dzieci do 4 m-ca życia), prowadzenie Wanda Hałuniewicz / www.rodzinek.pl


g.
10.30-12.30

Szyjemy misia przytulasa, prowadzenie Natasza Winiarska / Ekomiejsce


g.
12.30-14.30

Autentyczne macierzyństwo, prowadzenie Monika Lipowska-Hajduk /www.szczesliwa-mama.pl

Opis:
"Często będąc matkami traktujemy bycie z dzieckiem jako wypełnianie pewnej, bardzo określonej roli. Mamy w tyle głowy spis przekonań, stereotypów jak powinna żyć matka, jaka powinna być matka. A gdyby tak poczuć inaczej. Gdyby macierzyństwo nie było stosem określonych obowiązków i powinności, a otwartym kontaktem z drugim człowiekiem, w zgodzie i autentycznością ze sobą? A co gdyby chcieć, a nie musieć? I razem z dzieckiem czerpać z tego korzyści?

Zapraszam z serca

Monika Lipowska-Hajduk"


g.
17.00-18.00

Koncert dla dzieci i rodziców zespołu Czereśnie

Piątek 6.10.2017
g.
9.00-10.30

Wystarczająco dobry rodzic, prowadzenie Agnieszka Wódz / Fundacja Będziemy Rodzicami
Opis:
Porozmawiamy o tym jaką rolą życiową jest bycie rodzicem w dziś, co się zmieniło od czasu gdy nasi rodzice stawali się rodzicami i jakie korzyści niesie ze sobą wystarczająco dobre rodzicielstwo, jako koncepcja wychowawcza naszych czasów.


g.
11.00-13.30

UWAGA! BRAK MIEJSC na warsztat. Istnieje możliwość zapisania się na listę rezerwową, proszę w mailu podać kontakt telefoniczny.

Superfoods - ranking 41 warzyw, przepisy, prowadzenie Iwona Koprowska


g.
17.00-18.30

Jak przygotować dziecko na pojawienie się młodszego rodzeństwa, prowadzenie Ilona Dąbrowa / www.psycholognamacierzynskim.blogspot.com

Sobota 7.10.2017
g.
10.00-12.00

Sensodywany, tworzenie dywanów sensorycznych dla dzieci od 0 do 1 r. ż., prowadzenie Paulina Maciaszek / ARTzona OKN


g.
10.00-13.00

Warsztaty dla dzieci z koralików HAMA, prowadzenie Krzysztof Wąsowicz i Beata Cygan / Kimland


g.
11.00-12.00

Puk! Puk! – spektakl dla dzieci od 3 do 9 r. ż. Teatru Chrząszcz w Trzcinie


g.
13.00-15.00

DKF dla dzieci „Pan Lazhar” reż. Philippe Falardeau (2011) / Mały Metraż Kino Studyjne Sfinks
Film od 12 r. ż.

Zapraszają ARTzona Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida i portal Ekorodzice.pl

Partnerzy: Miasto Kraków

 

Rada Dzielnicy XVIII, Krakowski Holding Komunalny S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Miejskie, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A., Rodzinek, Manula, Szkoła Rodzenia Groszki, Beata Meinguer-Jedlińska, Spokojny Sen Dziecka, Fundacja Polekont, Szczęśliwa mama, Fundacja Będziemy Rodzicami ,Teatr Chrząszcz w Trzcinie, DKF Kropka, Kimland, doBRAna, Instytut Świadomego Rodzicielstwa

Patroni medialni: Magiczny Kraków

Krakow.pl, Głos Tygodnik Nowohucki
Czasdzieci.pl, Miasto Dzieci, Karnet, Baby Go, Kalendarz Imprez Nowohuckich, Kids in Kraków, Kulturatka.pl

 

Więcej informacji: ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków, www.facebook.com/ARTzonaOKN, www.artzona.okn.edu.pl www.okn.edu.pl www.ekorodzice.pl

 

 

Szczegółowa informacja:

Katarzyna Szczęśniak

k.szczesniak@okn.edu.pl

 

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida,

os. Górali 4, Kraków

tel. 12 644-38-98

e-mail: artzona@okn.edu.pl

 

www.facebook.com/ARTzonaOKN

www.artzona.okn.edu.pl

 

 

 

NATURALNIE RODZINNIE 2018
Międzynarodowy Tydzień Bliskości
Nowa Huta ETNO Week 2017
LOVE ROWER 2017 ŚWIĘTO ROWEROWE W NOWEJ HUCIE
Love Rower 2017 piknik artystyczno-rowerowy
HEROINA. BOHATERKA festiwal kobiet
MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ DOULI
Mania Grania KOLĘDY i PASTORAŁKI
Na skróty:
© OKN 2013 :ARTzona / Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida, os. Górali 5, 31-959 Kraków
site design_administration / studioGRADES