7, 14, 21 czerwca 2017
Wspomaganie rozwoju niemowlęcia w oparciu o metodę Feldenkraisa i Child’Space
Jesteś w dziale

Wspomaganie rozwoju niemowlęcia w oparciu o metodę Feldenkraisa i Child’Space (kurs – 3 spotkania, 2 grupy)

Termin: 7, 14, 21 czerwca 2017 (środa)

10.30-11.30 grupa niemowlęta od 2 do 5/6 miesiąca - jeszcze przed skokiem motorycznym, nie przemieszczające się

11.45-12.45 grupa od 6 miesiąca do 12 m- niemowlęta zaczynające się przemieszczać lub już przemieszczające się

UWAGA! BRAK MIEJSC w obu grupach! Istnieje możliwość zapisania się na listę rezerwową, proszę w mailu podać kontakt telefoniczny.

WSTĘP: 1 zł/spotkanie

Metoda Child’Space polega na wspomaganiu ruchowego, poznawczego i emocjonalnego rozwoju niemowlęcia. Pierwsze 2 lata życia są fundamentalne dla rozwoju mózgu.
Już nigdy nasze dziecko nie nauczy się tyle, co teraz, jego układ nerwowy nie będzie w stanie  stworzyć tyle połączeń neuronalnych, co na początku. Dlatego warto poświęcić niemowlęciu, następnie małemu dziecku trochę więcej uwagi. Stworzyć mu przestrzeń miłości, swobodnej zabawy i eksploracji. Pomóc mu w motorycznym rozwoju, jeśli okaże się, że ma trudność z turlaniem się, czołganiem lub raczkowaniem, później ze wstawaniem lub chodzeniem. Potencjał wykształcony w pierwszych latach życia jest nie do przecenienia w wieku młodzieńczym i dorosłym.

Metoda Child’Space to trio między nauczycielem, dzieckiem i rodzicem. Odpowie Wam na nurtujące Was pytania, pomoże uporać się z niepokojami: Czy kłaść syna na brzuchu, skoro tego nie lubi?” „Dlaczego Tymek jeszcze się nie przewraca na brzuch? Jak mógłbym mu pomóc?” „Czy powinnam posłuchać mamy i zacząć już sadzać córkę? Przecież wszyscy tak robią, wystarczy podeprzeć ją poduszkami?” „Boję się o Zosię, gdy próbuje chodzić. To takie niebezpieczne, może coś sobie zrobić?” I przede wszystkim pokaże Wam jak pracować z dziećmi, obserwować je i wchodzić z nimi w interakcję, jak je trzymać, jakich zabawek używać, by odpowiednio stymulować rozwój dziecka.

Praca metodą Child’Space przynosi korzyści nie tylko dzieciom zdrowym, ale i dzieciom z mniejszymi bądź większymi problemami ruchowymi, neurologicznymi, emocjonalnymi. Jest metodą łagodną, nakierowaną na indywidualne możliwości i ograniczenia dziecka. Respektuje jego jednostkowość oraz kształtującą się osobowość, próbując jednocześnie wzbogacić repertuar ruchowy oraz kształtować jego umiejętności bycia w świecie.

Prowadząca: Kamila Wołoszyn-Moroz, dyplomowana nauczycielka metody Feldenkraisa® i Child'Space®:

Zapisy: k.szczesniak@okn.edu.pl lub klubrodzicow@okn.edu.pl