30 marca 2017

Termin: 30 marca 2017, g. 19.30-21.00
Miejsce: ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków

Wstęp wolny

Joga Twarzy polega na pracy z mięśniami twarzy oraz z trzema warstwami skóry. Techniki jogi twarzy zawierają: ćwiczenia twarzy, masaż twarzy, akupresurę, relaks oraz techniki afirmacji.
- dzięki ćwiczeniom mięśnie twarzy staną się silniejsze, co zwiększy ich jędrność i napięcie. Dobra kondycja mięśni przekłada się na dobrą kondycję skóry twarzy, która połączona z mięśniami stanie się bardziej napięta i sprężystsza. Wszystko to procentuje redukcją bruzd i zmarszczek.
- poprzez regularny masaż twarzy wzrasta cyrkulacja i przepływ limfy, przez co zalegające w twarzy toksyny zostają usunięte. Dzięki temu pozbywamy się szarego odcienia cery, redukujemy obrzęki oraz cienie pod oczami. Masaż powoduje, że cera wygląda zdrowo i młodzieńczo. Techniki masażu zwiększają produkcję kolagenu i elastyny, co przekłada się na jędrniejszą i zdrowszą skórę twarzy.
- akupresura redukuje napięcie, zwiększa cyrkulację i daje zdrowy blask skórze.
- stosowanie technik odprężania twarzy, pomoże zredukować i zapobiegać głębokim zmarszczkom i bruzdom, które powstają poprzez stres, marszczenie twarzy, czy różnego rodzaju grymasy, a nasza twarz uzyska bardziej łagodny, młodzieńczy wygląd.
Jogę twarzy może ćwiczyć każdy niezależnie od wieku. Zarówno osoby, które mają już zmarszczki lub zauważyły u siebie pierwsze oznaki starzenia, jak i osoby które jeszcze nie mają zmarszczek a po prostu chcą poprawić kondycję swojej cery. Ćwicząc regularnie tj. 6 dni w tygodniu raz dziennie, nasza cera będzie wyglądać młodziej nawet o 10 lat, nie bez powodu nazywana jest alternatywą dla botoksu. Joga Twarzy wg metody Danielle Collins to holistyczne podejście do urody oraz świadomość tego, że młodość i zdrowie nie zależą tylko od zabiegów i kosmetyków, ale przede wszystkim od nas samych.

Podczas warsztatów poznacie jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, nauczycie się technik które stosowane regularnie przyniosą waszym twarzom promienny wygląd. Na warsztaty należy ubrać się wygodnie, zmyć makijaż, nie nakładać tłustego kremu (co pozwoli na precyzyjne wykonywanie ćwiczeń), zabrać małą butelkę wody.

Prowadząca:
Agnieszka Wyszyńska- Paluch – jestem certyfikowaną instruktorką oraz trenerką szkoły Danielle Collins Face Yoga Method. Dla mnie sama metoda wykracza poza zdrowie i młodzieńczy wygląd cery. Joga Twarzy to naturalna droga do tego, aby wyglądać i czuć się młodziej. Łącząc holistyczny styl życia z technikami manualnymi i relaksem, czuję się młodsza wewnątrz i na zewnątrz. Jestem szczęśliwa, że mogę dzielić się z Wami moją wiedzą.
Prywatnie jestem studentką drugiego roku Naturoterapii w Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Chorzowie, która jako jedyna w Polsce uruchomiła taki kierunek. Studiuję również tajniki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w zakresie związku pomiędzy zmarszczkami i chorobami skóry a stanem naszego zdrowia, prowadzę warsztaty o tematyce dotyczącej naturalnych metod pielęgnacji cery, uczę masażu twarzy przy wykorzystaniu baniek kosmetycznych oraz wdrażam się w akupunkturę kosmetyczną. Dla swoich klientek robię dedykowane potrzebom ich cery kosmetyki na bazie naturalnych składników. W niedalekiej przyszłości planuję otworzyć gabinet kosmetyki i dermatologii naturalnej. Współpracuję okazjonalnie z Festiwalem dla kobiet PROGRESSteron, stowarzyszeniem Babki z Nowej Huty oraz innymi organizacjami zrzeszającymi kobiety.

Więcej o mnie i o tym czym się zajmuję na:
www.agijoga.pl

Joga Twarzy
WIEŚNIANKI - PREMIERA pieśni wiosenne
INNE STRONY MUZYKI I TAŃCA koncert i potańcówka
Witajki i Papatki – Teatr „Chrząszcz w Trzcinie” spektakl dla najnajów (od 8 m-ca życia)
Kraków gospodarzem 41. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO
Warsztaty WenDo w ARTzonie
LINORYT warsztaty
DKF Kropka dla dzieci
Aleppo. Notatki z ciemności.
POLEND premiera spektaklu
DAMAGE CONTROL ARTzona NewART Festival