22, 23, 24 marca 2017
17.00-21.00
Jesteś w dziale wydarzenia

UWAGA!!!
BRAK MIEJSC - istnieje możliwość zapisu na listę rezerwową, w zgłoszeniu proszę podać telefon do kontaktu

Termin: 22,23,24 marca, godz. 17:00 - 21:00 (16 godzin szkoleniowych)
Miejsce: ARTzona Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
Prowadzące: Kinga Karp, Katarzyna Żeglicka

Weź udział w warsztacie WenDo jeśli chcesz podnieść swoje umiejętności w zakresie:
- skutecznej, spójnej i asertywnej komunikacji,
- rozpoznawania i diagnozowania sytuacji przekraczania granic,
- podejmowania decyzji,
- reagowania na sytuacje przekraczania granic, dyskryminację i przemoc ze względu na płeć i inne przesłanki,
- samoobrony fizycznej w sytuacjach ataku/napaści.

Jeśli chcesz doświadczyć własnej siły fizycznej, uwolnić swój oddech i głos, wyraźniej dostrzec swoje możliwości i zasoby, odzyskać poczucie wpływu - koniecznie weź udział w WenDo.

Jeśli chcesz przestać czuć się bezradną i bezbronną wobec ataków słownych i fizycznych w miejscach publicznych, na ulicy, w szkole, w pracy, w domu - weź udział w WenDo.

Nie potrzebujesz siły, ani nadzwyczajnej sprawności. Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić.

Czym jest WenDo?
WenDo to w polskim tłumaczeniu „Droga Kobiet". WenDo jest jedyną w Polsce metodą samoobrony i asertywności opracowaną przez kobiety i dla kobiet, która łączy metody samoobrony fizycznej i psychicznej. Od "zwykłej" samoobrony WenDo różni się między innymi tym, że bardzo duże znaczenie przywiązuje do wzmacniania umiejętności związanych z asertywną komunikacją. W kontekście społeczno-politycznym WenDo uwrażliwia i pomaga identyfikować przypadki dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć, kolor skóry, niepełnosprawność, orientację psychoseksualną i in. Daje możliwość przyjrzenia się własnej socjalizacji, narzuconym społecznie normom i rolom oraz własnym wyobrażeniom na ich temat.

Metody pracy:
W czasie zajęć stosowane są ćwiczenia symulacyjne, dyskusje w małych grupach i plenarne, praca z oddechem i głosem, elementy psychodramy. W zakresie samoobrony fizycznej ćwiczymy m.in. ciosy, kopnięcia, uwolnienia, bloki.

Liczba dostępnych miejsc: 12 os. – pierwszeństwo będą miały osoby, które nie były jeszcze na WenDo. Warsztat jest planowany jako całość, dlatego nie jest możliwa obecność tylko na jego części.

KREATYWNA MASA KRYTYCZNA
WIECZORKI TANECZNE
LINORYT warsztaty
DKF Kropka dla dzieci
Aleppo. Notatki z ciemności.
POLEND premiera spektaklu
DAMAGE CONTROL ARTzona NewART Festival