29 września 2016
17.00-19.00
Ekowarsztaty w Klubie Rodziców DIY
Jesteś w dziale wydarzenia

Ekowarsztaty w Klubie Rodziców

 

Zapraszamy na nowy cykl warsztatów w Klubie Rodziców w ARTzonie, czyli ekowarsztaty w Klubie Rodziców - DIY. Tematem wrześniowego spotkania będzie naturalna pielęgnacja. Razem z prowadzącą Martą Tyszko zrobimy: Odżywcze masło do ciała + dwufazowy płyn do demakijażu oraz porozmawiamy o pomysłach i przepisach na kosmetyki, jakie niewielkim kosztem można zrobić w domu.

Wstęp wolny

Warsztaty prowadzi Marta Tyszko, która od 2011r. prowadzi sklep z kosmetykami naturalnymi www.gaj-oliwny.pl

Zapisy: k.szczesniak@okn.edu.pl

W trakcie spotkania wykonamy dwa naturalne kosmetyki:  


Odżywcze masło do ciała  ­ Może być stosowane na skórę podrażnioną, do pielęgnacji  skóry dzieci, skóry wrażliwej i atopowej. Masło do ciała dogłębnie nawilża, zwiększa gęstość skóry, uelastycznia i chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych. Odżywcze masło wspomaga regenerację skóry i proces zabliźniania, a także zapobiega powstawaniu rozstępów. Kosmetyk jest naturalną alternatywą dla aptecznych  emolientów. W trakcie wykonania balsamu do ciała porozmawiamy o pielęgnacji skóry noworodka,  niemowlęcia i dzieci. Omówimy dostępne na rynku naturalne masła i oleje kosmetyczne wraz z ich właściwościami (m.in. masło shea, masło kakaowe, masło kokosowe, masło oliwne, olej ze słodkich migdałów, olej jojoba, olej  avocado, olej z pestek winogron).  

Prowadząca Marta Tyszko przekaże proste pomysły i przepisy na kosmetyki, jakie niewielkim kosztem można zrobić w domu, a które z powodzeniem zastąpią produkty dostępne w drogeriach. W trakcie wykonywania balsamu opowie o tym czym różni się masło do ciała od balsamu (omówimy proces emulgacji) i jak rozszyfrować skład kosmetyków (m.in. na przykładzie alkoholu cetylowego, który nie jest alkoholem szkodliwym i wysuszającym skórę).

 

Dwufazowy płyn do demakijażu zostanie stworzony na bazie najbardziej cennych kosmetycznie hydrolatów i olejów. Wykonanie kosmetyku  do demakijażu to dokonała okazja, aby porozmawiać o pielęgnacji twarzy, o typowych błędach pielęgnacyjnych, jakie popełniamy na co dzień, o masażu twarzy i wreszcie o podstawowych surowcach jakich użyjemy: destylowanych z części roślin hydrolatach (wodach kwiatowych) i  olejach, które zapewniają pielęgnację  przeciwzmarszczkową. Marta Tyszko opowie o ciekawych trickach,  które ukoją zmęczone opuchnięte oczy, a także o tym, w  jaki sposób pielęgnować oczy skłonne do podrażnień i  jakich naturalnych specyfików możemy użyć, aby nie  sięgać po preparaty z apteki. W trakcie spotkania chętnie podzieli się zdobytą przeze wiedzą dotyczącą naturalnej pielęgnacji, właściwości naturalnych olejów i roślin, a także podpowie, w jaki sposób można samodzielnie  wytwarzać w domu kosmetyki: destylować wody  kwiatowe i olejki eteryczne, robić kremy i mydła.  

 

 

Szczegółowa Informacja:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida,
os. Górali 4, Kraków
tel. 12 644-38-98
e-mail: artzona@okn.edu.pl

www.facebook.com/ARTzonaOKN
www.artzona.okn.edu.pl

Joga Twarzy
Warsztat stolarski
Świadome odpoczywanie
Warsztaty WenDo w ARTzonie
LINORYT warsztaty
3 KINGS koncert
DKF Kropka dla dzieci
Aleppo. Notatki z ciemności.
POLEND premiera spektaklu
O! Wlazł kotek na płotek spektakl dla dzieci Teatru „Chrząszcz w Trzcinie”
DAMAGE CONTROL ARTzona NewART Festival
CZARNE NA BIAŁYM Warsztaty Sumi-e, Haiku, Haiga
EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU
Ekowarsztaty w Klubie Rodziców DIY
ROZBIEGANE ZAJRZYJ DO HUTY
Biegam dla Daniela moje pierwsze kółko wokół Zalewu
Free cycling Special po polsku Love Rower
Ginger Ninijas Rowerem do Meksyku
Koncert Krakow Improvisers Orchestra
ULOTNE NASTROJE
KIERMASZ NATURALNIE RODZINNIE
NOWOHUCKA KOLĘDA 2016 NORWID i PRZYJACIELE
Na skróty:
© OKN 2013 :ARTzona / Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida, os. Górali 5, 31-959 Kraków
site design_administration / studioGRADES