15 lipca 2016
12 września 2016
Wystawa krakowskiego streetartu
Jesteś w dziale archiwum wystaw

Wystawa krakowskiego streetartu (www.facebook.com/streetartkrakowpl ) ukazująca prace streetartowych twórców. Wybór pokazany  na wystawie nie jest reprezentatywny dla krakowskiego streetartu – twórcy  wystawy skupili się na obrazach społecznie zaangażowanych.

Na wystawie możemy obejrzeć również prace krakowskich artystów zajmujących się projektowaniem i tworzeniem murali Aleksandry Toborowicz – doktora sztuki. artystki graficzki, projektantki, malarki, autorki murali i instalacji Kamila Kuzko – doktora sztuki, związanego  z nowojorskim nurtem graffiti w Polsce i Łukasza Lendy – nowohucianina, grafika, autor murali „Nakręcamy kulturę” i „1977” w Nowej Hucie. Kto nie był koniecznie musi obejrzeć.  Wystawę będzie można obejrzeć do 12 września  w godzinach otwarcia ARTzony.

 

Wernisaż wystawy 15 lipca 2016, g. 19.30 w ramach wydarzenia DKF Kropka: Wyjście StreetARTzona

 

Biogramy artystów

 

Aleksandra Toborowicz

Doktor sztuki. Artysta grafik, projektantka, malarka. Autorka murali i instalacji. Absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Krakowie w 2008 roku. Wykładowca w Pracowni Liternictwa i Typografii w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki.

Zajmuje się projektowaniem graficznym: projektowaniem stron internetowych oraz grafiką wydawniczą.

Autorka strony internetowej Wirtualne Muzeum Sztuki Erotycznej oraz jubileuszowego albumu zaprojektowanego dla Wydziału Grafiki ASP w Krakowie „Grafika ASP Kraków” (praca doktorska), instalacji literniczej „Gwar chmar” oraz murali w Krakowie: Typomural, Mayamural, Ekomural i Audiomural. Murale te znajdują się na trasie Krakowskego Szlaku Street Artu. Typomural doceniony został (finalista w kategorii Signs and Display) w międzynarodowym konkursie European Design Awards w Helsinkach w 2012 roku. Cykl murali społecznych zrealizowanych w Podgórzu wyróżniono w konkursie Projekt Roku 2012. Jako autorka murali zaliczona została do 10 najciekawszych twórców street artu w Polsce według portalu fpiec w 2015 roku.

Jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych nagród w konkursach, m.in.: 50 Books | 50 Covers (2x) organizowanym przez AIGA oraz Design Observer w USA, Communication Arts w USA, A' Design Awards and Competition we Włoszech, European Design Awards (3x), Najpiękniejsze Książki Roku PTWK, Icograda i Hii Typography w Chinach, Triennale w Trnavie, Machina Design Awards, Transvizualia.

W 2015 roku otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej, nagrodę Województwa Małopolskiego “Ars Quaerendi” w kategorii “Mistrz”, w 2014 roku Nagrodę Rektora ASP w Krakowie. W 2015 i 2002 roku stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Częstochowa. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” w 2010 roku. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w kraju i za granicą.

Współpracuje m.in. z Biblioteką Narodową w Warszawie, Muzeum Narodowym w Warszawie, Korporacją Ha!art.

W latach 2012–2013 członkini zarządu Fundacji Sztuki Nowej Znaczy Się. Zrzeszona w STGU oraz w International Association of Designers.

Zajmuje się organizowaniem wystaw i wydarzeń dotyczących typografii oraz promocją młodych twórców. W latach 2010 –2011 prowadziła autorską galerię sztuki „3 x 3”  na krakowskim Zabłociu.

Obecnie zaangażowana jest w projekty społeczne promujące krakowskie Zabłocie – realizację Radiomuralu na Telpodzie oraz tworzenie radia o Zabłociu w formie strony internetowej.

 

portfolio: atoborowicz.pl

murale: pinterest.com/moorale/

instalacja: gwarchmar.tumblr.com

kontakt: atoborowicz@gmail.com

 

 

Łukasz Lenda

ur. 1977 r. w Nowej Hucie, gdzie mieszka do dziś. Absolwent grafiki
na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się rysunkiem, grafiką, malarstwem i filmem. Dwukrotny mistrz Małopolski w szachach. Na swoim koncie ma kilka wystaw w tym m.in. plakatów teatralnych
w Edynburgu w 2005 roku, malarstwa w Amsterdamie w 2006 roku, wystawę 4 do potęgi 3 w 2007 i 2008 roku podczas Mistrzostw Małopolski
w Szachach w Krakowie. Autor murali „Nakręcamy kulturę” i „1977”. Organizator wraz z Joanną Urbaniec pierwszego Nowohuckiego Przeglądu Kina Niezależnego Walcownia 2015.

Kamil Kuzko

ur. w 1981 r. w Lublinie. Studia na Wydziale Artystycznym UMCS
w Lublinie w latach 2002 – 2008. Dyplom pod kierunkiem ad. Krzysztofa Bartnika wyróżniony nagrodą dziekana w 2008 r. W latach 2008 – 2011 stacjonarne studia doktoranckie na Wydziale Malarstwa w krakowskiej ASP. Doktorat pod opieką promotorską prof. Grzegorza Bednarskiego obronił w 2012 r. Od tego samego roku zatrudniony na Wydziale malarstwa ASP w Krakowie. Obecnie pracuje jako asystent w pracowni rysunku prowadzonej przez prof. ASP Piotra Korzeniowskiego. Od. 2012 roku członek ZPAP okręgu krakowskiego. Od połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku związany z nowojorskim nurtem graffiti w Polsce.
Autor pięciu wystaw indywidualnych oraz uczestnik blisko dziewięćdziesięciu ekspozycji zbiorowych w Polsce, Niemczech, Anglii, Czechach, Szwecji, Francji, Białorusi, na Węgrzech i Ukrainie.
Kurator i współorganizator kilku wystaw w Polsce i Niemczech. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i ściennym oraz rysunkiem. Mieszka i pracuje W Krakowie.

Aleksandra Misztur BARBARIA / finisaż
CO SŁYCHAĆ? / wystawa
oprowadzanie Z AUDIODESKRYPCJĄ
BEZ POCZĄTKU. BEZ KOŃCA. Jan Gostyński. Rzeźba.
HEROINA. BOHATERKA / wystawa fotografii
OGRODNIK. Małgorzata Olkuska / wystawa
WeWnętrza – WYSTAWA ZDJĘĆ Katarzyny Szyańskiej - Polek
Kajetan Herdyński - święto niepodległości wystawa
NEXUS 6 / WYDZIAŁ SZTUKI W MIEŚCIE 6.0 wernisaż
Fotografia reporterska – Ekwador Marta Bugno
oko-mózg-ręka wernisaż wystawy
DŁUGI WEEKEND LESZEK ONAK I KOLEKTYW TWÓRCZY KUCE
W poszukiwaniu utraconej ciszy wystawa
FLAUTA. Beata Długosz / wernisaż wystawy
RYSUNKORZEŹBYZMIENIAJĄKOLORYNIKTNIEWIEJAKIEBĘDĄ Maciej Januszewski
Świadek naoczny fotografia uliczna
Agnieszka Łukaszewska DOWÓD OSOBISTY
W podróży z haiku, haigą i sumi-e Lidia Rozmus
Wystawa krakowskiego streetartu
Halny Monika Stolarska i Magdalena Przybyło
Doktorspiele ( Pobawmy się w doktora)
Grażyna Brylewska Na kogo wypadnie na tego...
EPIKRYZA finisaż wystawy
KOŁO/ KWADRAT
ETER Karolina Spyrka
Agnieszka Łukaszewska NOWA HUTA – reKONSTRUKCJA
Szkicownik wystawa szkiców malarskich
SENSUAL Marta Kozłowska
Michał Bratko STUPOR obiekty
Beata Długosz s p e l l / z a k l ę c i e
DALEKO JEST BLISKO Kenia, Nigeria, Uganda, Zambia
CURRICULUM VITAE MALARSTWO PAWEŁ GRAJA
PIOTR KOLANKO malarstwo/obiekt/maping
Kuba Pierzchała Internet rzeczy
Samoloty w Obiektywie wernisaż wystawy
Malarstwo Kamila Tatary wernisaż wystawy
Wystawa Pas Startowy Grzegorza Ziemiańskiego
JEDWABIEM MALOWANE Mileva Wnuk
Natalia Kopytko / Diploo Studio Las - prolog / instalacja
MAGDA JĘDRZEJKO Mirror Error
Krzysztof Kamil Kamiński tkanina / instalacje
Uskrzydlone wystawa
Nova Roma ArtBoomFestival
ZJEDNOCZONE SPOJRZENIE KOLAŻ NOWOHUCKI
13 Motyli Dominika Magda Gęborek
Okiem spottera wystawa fotografii
Stylowa Nowa Huta wystawa fotografii
Trzepot Skrzydeł wystawa
Nowohucianie
Piksele wystawa fotografii
Na skróty:
© OKN 2013 :ARTzona / Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida, os. Górali 5, 31-959 Kraków
site design_administration / studioGRADES