6 czerwca 2016
Ginger Ninijas Rowerem do Meksyku
Jesteś w dziale wydarzenia
"Ginger Ninijas - Rowerem do Meksyku"
dokument (Meksyk/USA. 76', polskie napisy)

Film dokumentalny o północno-kalifornijskiej grupie rockowej, która w 2007 roku wyrusza z domu na 7 miesięczną wyprawę w stronę południowego Meksyku. Nie towarzyszy im żaden samochód. Zamiast tego, pakują swoje gitary, sprzęt perkusyjny, wszelkie instrumenty muzyczne (nawet wiolonczelę!), sprzęt nagłaśniający i kempingowy, na rowery. Planują grać tam gdzie poprowadzi ich droga, ufając swoim instynktom i życzliwej sile, chroniącej ich od niebezpieczeństw, którą nazwali "Golden Bubble".
Na trasie zespół dał blisko 100 koncertów z nagłośnieniem zasilanym energią z rowerów!

Ponad 8 tysięczo kilometrowa podróż, w trakcie której decydują się żyć życiem pełnym przygody, próbując dotrzeć do serca Chiapas - legendarnych piramid Palenque, ale również wnętrza siebie. Nocują w rezydencjach Bonda na prywatnych plażach, na miejskich placach, pod mostami wśród ryku osłów. W szczerym i wytrwałym dążeniu do bycia w nieustannej drodze także tej wewnętrznej - jeśli nie zmieniania świata to zmiany samego siebie.

Podróż do Meksyku zapoczątkowała powstanie ruchu "Pleasant Revolution", którego misją jest propagowanie siły międzyludzkich więzi, wartości ekologicznych, zrównoważonego stylu życia, dbania o Świat oraz tworzenia kultury akceptacji i przyjaźni. W roku 2011 Grupa już z hasłem Pleasant Revolution przyjechała do Europy grając koncerty od Portugalii, przez Hiszpanię, Francję, Wielką Brytanię, Niemcy, Czechy, Austrię aż po Festiwal Sziget na Węgrzech, jednocząc lokalnych muzyków, rowerzystów i zapalając serca publiczności.

Są również inicjatorami Bicycle Music Festival w San Francisko - największego na Świecie festiwalu muzyczno- rowerowego napędzanego jedynie siłą ludzkich mięśni.

In late 2007, an unknown Northern California rock band set out from home on a seven month tour to southern Mexico. They had no van and no gigs. Instead, they hauled their guitars, cello, drum kit, camping gear and human-powered sound system on bicycles, planning to pick up shows as they went, trusting their instincts and a benevolent force they called the "Golden Bubble" to provide for them and keep them safe from storied dangers. The journey became a test of the Pleasant Revolution, their name for the tour and their hypothesis that the planet's future depends on radical individual change and that living the change means a richer life. Over this 5,000-mile journey, our protagonists— intent on living a life of gritty adventure—test the limits of stepping lightly on the planet and explore the far reaches of a Mexico that few Mexicans, much less outsiders, know. They sleep in James Bond mansions on private beaches and under bridges with braying donkeys, get kicked out of plazas and talk transportation on national TV—trying to reach the fabled pyramids of Palenque, Chiapas in a sincere yet complex quest to make a difference.

Kino Studyjne Sfinks// sala Mały Metraż
06.06., g. 18.00
Wstęp wolny !!!
os. Górali 5

więcej informacji:
www.artzona.pl

Ginger Ninjas

Pleasant Revolution

Wydarzenie odbywa się w ramach wydarzeń towarzyszących Świętu Cyklicznemu LOVE ROWER
Joga Twarzy
Warsztat stolarski
Świadome odpoczywanie
Warsztaty WenDo w ARTzonie
LINORYT warsztaty
3 KINGS koncert
DKF Kropka dla dzieci
Aleppo. Notatki z ciemności.
POLEND premiera spektaklu
O! Wlazł kotek na płotek spektakl dla dzieci Teatru „Chrząszcz w Trzcinie”
DAMAGE CONTROL ARTzona NewART Festival
CZARNE NA BIAŁYM Warsztaty Sumi-e, Haiku, Haiga