czerwiec-wrzesień 2016
Oblicza burości
Jesteś w dziale Galeria

"Oblicza burości"
Wystawa zdjęć Burych Misiów, członków Wspólnoty Burego Misia .
Czym jest Wspólnota Burego Misia? Miejsce spotkania w przyjaźni osób pełno i niepełnosprawnych, wspólnego szukania miejsca w świecie. Wspólnota to ludzie żyjący w przyjaźni od 1983 roku. Wtedy Ojciec Wspólnoty, zmartwychwstaniec, ksiądz Kuba Marchewicz, zachwycił się relacją, jaka zrodziła się między nim, a niepełnosprawnym Piotrusiem. Od tego czasu, nieprzerwanie, w Krakowie, Bytomiu, Poznaniu i na Osadzie Burego Misia koło Kościerzyny żyją w przyjaźni Bure Misie (osoby niepełnosprawne) i Bure Niedźwiedzie (osoby pełnosprawne).
Wierzymy, że każdy trafiając do Wspólnoty jest do niej powołany i to sprawia, że „jesteśmy właśnie w tym miejscu i czasie, by spotkać człowieka, który nas sobą zachwyci i poprowadzi do miejsc, o których dotąd nie mieliśmy pojęcia”. Ta dana przed laty Burym Misiom, obietnica przyjaźni jest cały czas żywa i ona skłania nas do działania - do organizowania wycieczek, wspólnych wypadów do kina, na kawę, na spacer. Wspólnie dzielimy się radościami i smutkami, pasjami, sukcesami i porażkami. Razem poznajemy świat ucząc się wzajemnie tego, co warto w nim dostrzec, tego, co ważne, co nas otacza, co kogo porusza, co jest piękne i ważne, a co brzydkie i mało istotne.
Ta dana przed laty obietnica, skłoniła nas do zorganizowania tej wystawy, ukazania rożnych „oblicz burości”. Wystawa ukazuje naszych przyjaciół wbrew stereotypom, uprzedzeniom, nietolerancji. Pokazuje ich takimi, jakimi chcieliby abyście ich zobaczyli, abyście ich ujrzeli. 

Na wystawie zostaną zaprezentowane zdjęcia z sesji zdjęciowych według autorskich pomysłów Burych Misiów. 
Autorami zdjęć są: 
Magdalena Bogdan Fotografia Bez Miary Magdalena Bogdan, Kinga Grudzień Kingucha.pl,
Robert Jędrygas RJFoto Robert Jędrygas fotografia.,
Ewa Łagowska Lajkoviku by Łagowska Photography
Ola Miga Ola Miga Photography
Patrycja Nieznalska www.patrycjanieznalska.pl
Grupa medialna św Anny Grupa Medialna św. Anny


Od dnia 9.06 do końca wakacji wystawa będzie dostępna w ARTzona os. Górali 4

Konrad Peszko defragmentacja finisaż wystawy malarstwa
SIELANKA Agnieszka Łukaszewska wernisaż
MARZENA KOLARZ OTWORKOWO. Fotografie.
Mój Norwid
Oblicza burości
Na skróty:
© OKN 2013 :ARTzona / Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida, os. Górali 5, 31-959 Kraków
site design_administration / studioGRADES