19 maja 2016
ULOTNE NASTROJE
Jesteś w dziale wydarzenia

ULOTNE NASTROJE. Koncert w ramach 21. Nowohuckiej Wiosny Muzycznej w wykonaniu:
Agnieszka Nowak - flet, Gabriela Jakimowicz – fortepian.

Wstęp wolny!

W programie: Wolfgang Amadeusz Mozart - koncert na flet G-dur, Franz Schubert - wariacje na temat Trockne Blumen i Gary Schoocker – Airborne.

Agnieszka Nowak jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Kazimierza Moszyńskiego oraz w Katowicach w klasie prof. Marii Grochowskiej i dr Łukasza Zimnika. Umiejętności zdobywała także pod okiem Janosa Balinta, Antoniego Wierzbińskiego, Eweliny Zawiślak, Renaty Guzik, Wila Offermansa, Samuela Colesa, czy Dusana Sodii podczas kursów mistrzowskich. Współpracuje z wieloma zespołami min orkiestrą Sinfonietta Cracovia, Aurora Music Star Festival Orchestra, Milan Festival Orchestra, Filharmonią Dolnośląską, Tatrzańską Orkiestrą Klimatyczną, Lutosławski Moderna Orchestra, Straussowską Orkiestrą Festiwalową czy chórem Vox Populi koncertując w kraju i za granicą min w Niemczech, Austrii, Francji, Szwecji, Holandii, Hiszpanii, Włoszech, Słowacji, na Węgrzech czy Słowenii. Z Nową Hutą związana od najmłodszych lat przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w której spędziła 12 lat życia. Aktualnie dumna mieszkanka tej pięknej dzielnicy.

Gabriela Jakimowicz ukończyła w 2015 roku Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fortepianu prof. dr hab. Marioli Cieniawy-Puchały. Brała udział w licznych kursach prowadzonych przez: Paula Badurę-Skodę, György Nádora, Manfreda Austa, Otto Niederdorfera, Borisa Blocha oraz Andrzeja Jasińskiego. W ramach programu Erasmus kształciła się w Hochschule für Musik Nürnberg pod kierunkiem Bernharda Endresa. Do jej największych osiągnięć należy III miejsce i Dyplom „za obrazowe wykonanie utworu współczesnego” oraz opracowanie utworu Antona Rubinsteina na V Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów Kompozytorów w Sankt Petersburgu.

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, artzona[at]okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN

Joga Twarzy
Warsztat stolarski
Świadome odpoczywanie
Warsztaty WenDo w ARTzonie
LINORYT warsztaty
3 KINGS koncert
DKF Kropka dla dzieci
Aleppo. Notatki z ciemności.
What would you share with a stranger? Special NHmeetup!
O! Wlazł kotek na płotek spektakl dla dzieci Teatru „Chrząszcz w Trzcinie”
DAMAGE CONTROL ARTzona NewART Festival
CZARNE NA BIAŁYM Warsztaty Sumi-e, Haiku, Haiga