maj 2016
Małe formy przestrzenne relacja z wernisażu
Jesteś w dziale

„Małe formy przestrzenne" – relacja z wernisażu

13 maja w piątek w Galerii pod Baranami otwarta została zbiorowa wystawa rzeźby studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, „Małe formy przestrzenne".

Prezentowane na wystawie prace dziesięciu młodych artystów stanowią doskonały przykład realizacji modernistycznej rzeźby. Jak pisze jedna z artystek, a zarazem kuratorka wystawy - Kaja Pilch, „w postawach twórczych wielu z artystów prezentujących się na wystawie, możemy dostrzec dialog z konwencją dotychczasowej formy abstrakcji oraz dominującymi normami estetycznymi".

Zebranych przywitali sami artyści. Niektórzy z nich w krótkich przemowach opowiedzieli o swoich inspiracjach i motywacjach, dziękując również za możliwość zaprezentowania się w pięknych przestrzeniach Pałacu pod Baranami.

Jak zawsze Galeria liczyć mogła na swoich stałych bywalców oraz pasjonatów sztuki. Zgromadzeni goście podziwiać mogli rzeźby o niepowtarzalnym charakterze, wykonane wieloma różnymi technikami, lecz z taką samą dbałością o szczegół. W każdej z prezentowanych prac widać zamiłowanie jego twórcy do rzeźbiarstwa, którym poprzez tę wystawę mógł podzielić się z innymi.

Mimo, iż datę wernisażu oraz deszczową pogodę można było uznać za pechowe, Galerii w tym dniu dopisywało chyba jedynie szczęście. Tłumnie zebrani goście oraz zadowoleni artyści to zdecydowanie pełnia sukcesu.

Wystawa „Małe formy przestrzenne" będzie prezentowana w Galerii pod Baranami w Krakowie jeszcze do 30 maja 2016 r. Zapraszamy!

Galeria pod Baranami

Pałac pod Baranami, Rynek Główny 27, Kraków

http://www.neweraart.pl/

 

  

 

MŁODA SZTUKA W STARYM MIEŚCIE VOL. II
LINEARIUM WYSTAWA ZORGANIZOWANA W RAMACH CYKLU WYDZIAŁ SZTUKI W MIEŚCIE 4.0
Małe formy przestrzenne relacja z wernisażu
„SKĄD? DOKĄD?”. WYSTAWA ZBIOROWA
Izabela Tymusz Za maską trudno się ukryć
WOOFment IV
Noemi Staniszewska Droga/Czas
Młoda Sztuka w Starym Mieście
Na skróty:
© OKN 2013 :ARTzona / Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida, os. Górali 5, 31-959 Kraków
site design_administration / studioGRADES