8, 11 czerwca 2015
18.00-19.00
Jesteś w dziale Edukacja

Warsztaty filmowo-dokumentalne dla dorosłych i młodzieży

Telefon, tablet, aparat – niemal każdy dysponuje jakimś urządzeniem pozwalającym nagrywać materiał wideo. A to znaczy, że każdy jest w stanie udokumentować to co dzieje się wokoło.

Postanowiliśmy to wykorzystać i w oparciu o to stworzyć grupę, która pod okiem ekspertki udokumentuje historię z Nowej Huty.
Co czeka Was podczas warsztatów: Poznacie podstawowe zasady pracy filmowca/dokumentalisty, podstawy obsługi sprzętu filmowego – od sprzętu typu telefon komórkowy do obsługi profesjonalnej kamery.

Uczestnicy warsztatów, dzięki spotkaniu z ekspertem w dziedzinie filmu nauczą się, jak umiejętnie korzystać z tych urządzeń dowiedzą się jak wygląda produkcji krótkiego filmu i zostaną zaproszeni do stworzenia wspólnie krótkiego filmu, będącego kompilacją warsztatowych nagrań.

Warsztaty będą odbywać się częściowo w studio filmowym ARTzony (Stylowa Nowa Huta studio), częściowo w plener.

8 czerwca 2015, g. 18.00-20.00
11 czerwca 2015, g. 18.00-20.00

Prowadząca
Joanna Urbaniec – absolwentka Krakowskiej Szkoły Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa, operatorka filmowa, reżyserka, fotografka. Autorka filmów „Kret” i „Wielkie dzieło”. Laureatka konkursu 48 Hours Film Project, laureatka Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii foto w 2015 roku. Nowohucianka.

Zapisy: Katarzyna Szczęśniak, mail: artzona@okn.edu.pl
Strona projektu: www.aplikacjakultura.okn.edu.pl

***Warsztaty realizowane w ramach projektu Aplikacja Kultura. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Szczegółowa Informacja:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida,
os. Górali 4, Kraków
tel. 12 644-38-98
e-mail: artzona@okn.edu.pl

www.facebook.com/ARTzonaOKN
www.artzona.okn.edu.pl
www.aplikacjakultura.okn.edu.pl

Chustowe spotkanie