13 czerwca 2015
17.00
Doktorspiele ( Pobawmy się w doktora)
Jesteś w dziale archiwum wystaw

Doktorspiele ( Pobawmy się w doktora)

 

Wystawa studentów pierwszego roku studiów trzeciego stopnia na Wydziale Sztuki 

Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Uczestnicy: 

Michał Bratko, Krzysztof Kamiński, Barbara Karpiel, Natalia Kopytko, Kamil Kuitkowski, Ernest Ogórek, Rafał Piekarz, Marta Sala, Justyna Smoleń, Monika Smyła, Aleksandra Twardowska

Miejsce: ARTzona, os. Górali 4, Kraków 

Wernisaż: godz. 17.00, 13.06.2015

Czas trwania wystawy: 13.06.2015 - 10.07.2015

Twórcy biorący udział w wystawie na potrzeby pokazu przyjmą rolę naukowca-artysty, który rozwiązuje problemy w sposób paranaukowy lub przewrotnie zmienia swoje badania naukowe w artystyczny eksperyment.

Przestrzeń ARTzony zostanie zamieniona w gabinet lekarski, rozumiany nie tylko jako pomieszczenie pracownika służby zdrowia, ale miejsce twórczego eksperymentu, rodzaj laboratorium, w którym tym razem problem i dolegliwość jest rozwiązywana za pomocą języka sztuki.

Na wystawie prezentowane będą realizacje powstałe wcześniej oraz projekty przygotowane specjalnie na tę okazję. Planowana wystawa jest pomyślana jako przegląd prac różniących się pomiędzy sobą formą oraz treścią. Wspólna pozostaje dla nich płaszczyzna podejmowanych prób rozwiązania problemów artystycznych i naukowych. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie set w wykonaniu BWSounds i koncert/ performance w wykonaniu Sympli Romatikó.

 

 

BWSounds

Muzyczno-dźwiękowa część działalności artystycznej duetu Marcin Sipiora / Jacek Doroszenko, założonego w 2005 roku, w Krakowie. Działania Bwsounds rozłożone są na wielu płaszczyznach: tworzenie muzyki eksperymentalnej, elektronicznej, alternatywnej, tworzenie środowisk dźwiękowych na potrzeby projektów multimedialnych oraz internetowych, kolaboracje z innymi artystami. Obecnie artyści pracują nad nową odsłoną platformy multimedialnej Huta Artzine, której ważną częścią jest produkcja muzyczna oraz wydawnictwo. 

Strony projektu:

www.hutartzine.com, www.soundcloud.com/bwsoundshttps://myspace.com/bwsoundslike

 

 

Sympli Romatikó

Sympli Romatikó to świat wirtualny, w którym obowiązują uproszczone prawa fizyki. W tym świecie dźwięki zamieniają się w przedmioty, których zachowanie kształtują siły przyrody, takie jak grawitacja czy wiatr. Ręka grającej osoby przyciąga dryfujące dźwięki – dosłownie chwyta je i kreśli ich trajektorię w przestrzeni. Ta z kolei, cała zorganizowana jest według skali, co zamienia ją w jeden wielki, efemeryczny instrument, na którym można grać bez dotykania klawisza czy struny, za to po prostu tańcząc.

W ten sposób wykonawca staje się dźwiękowym budowniczym przestrzeni akustycznej, wykorzystującym siły przyrody jako instrumenty. Utwór nigdy nie będzie brzmiał tak samo – oparty na złożonym modelu dynamicznym, jest w wysokim stopniu czuły na warunki wyjściowe i na najmniejsze niuanse ruchu.

Projekt bada ograniczone możliwości ludzkich zmysłów – nie możemy dotknąć dźwięku, w takim sensie, w jakim nie widzimy i nie czujemy fal elektromagnetycznych, mimo że one istnieją i wypełniają tę samą, co my, przestrzeń. To nasza niezdolność podejrzenia tego, co leży poza zasięgiem naszej percepcji, każe nam wymyślać technologie i korzystać z nich na każdy możliwy artystyczny sposób.

Tomek Chołoniewski - perkusja
Denis Kolokol - elektronika
Ernest Ogórek - gitara basowa

http://sympliromatiko.net/

DŁUGI WEEKEND LESZEK ONAK I KOLEKTYW TWÓRCZY KUCE
W poszukiwaniu utraconej ciszy wystawa
FLAUTA. Beata Długosz / wernisaż wystawy
W podróży z haiku, haigą i sumi-e Lidia Rozmus
Halny Monika Stolarska i Magdalena Przybyło
Doktorspiele ( Pobawmy się w doktora)
EPIKRYZA finisaż wystawy
ETER Karolina Spyrka
Szkicownik wystawa szkiców malarskich
Michał Bratko STUPOR obiekty
DALEKO JEST BLISKO Kenia, Nigeria, Uganda, Zambia
PIOTR KOLANKO malarstwo/obiekt/maping
Samoloty w Obiektywie wernisaż wystawy
Malarstwo Kamila Tatary wernisaż wystawy
JEDWABIEM MALOWANE Mileva Wnuk
MAGDA JĘDRZEJKO Mirror Error
Uskrzydlone wystawa
Nova Roma ArtBoomFestival
13 Motyli Dominika Magda Gęborek
Okiem spottera wystawa fotografii
Stylowa Nowa Huta wystawa fotografii
Trzepot Skrzydeł wystawa
Nowohucianie
Piksele wystawa fotografii
Na skróty:
© OKN 2013 :ARTzona / Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida, os. Górali 5, 31-959 Kraków
site design_administration / studioGRADES