24 kwietnia 2015
19.00
ETER Karolina Spyrka
Jesteś w dziale archiwum wystaw

ETER. Karolina Spyrka

czas trwania wystawy: 20 IV-7 V 2015

wernisaż wystawy: 24 kwietnia 2015, g. 19.00

 

Projekt ETER to efemeryczny twór, który zakłada działania o charakterze site specific, w różnych zamkniętych przestrzeniach (starych fabrykach, galeriach, pustostanach, prywatnych przestrzeniach).

Główną ideą jest nietrwałość, wydarzenia, które w ramach projektu odbywają się, są chwilowe, krótkie, pojawiają się z nienacka, po czym wyparowywują. Projekt zakłada działania rozciągnięte w czasie, czyli na przestrzeni roku 2015-2016 ETER pojawia się i znika kilkakrotnie. W ramach tych działań odbywają się wystawy lub wydarzenie o charakterze perfomatywnym, w których w założeniu mają brać udział zarówno twórcy projektu jak i zaproszeni do współpracy artyści.

 

Karolina Spyrka –  „Ręka, noga, mózg na ścianie”

„Ręka, noga, mózg na ścianie” Karoliny Spyrki to prezentacja fotografii, obiektów oraz prac wideo w metodzie instalacji site specific. Artystka prowadzi dochodzenie, w którym analizuje swoją artystyczna drogę i prywatną historię. Uprawia autoetnografię, badając siebie i członków swojej rodziny. Dokumentuje przestrzenie (i wypełniające je obiekty), w których dorastała i w których funkcjonuje obecnie. Pragnie opisać rodzinę zarówno na poziomie osobistym jak i ogólnoludzkim jako specyficzny habitat. Środowisko zarówno kształtowania się jak i opresji. Wystawa jest inauguracją projektu ETER Karoliny Spyrki.

Kurator: Kamil Kuitkowski

Karolina Spyrka
Urodzona w Krakowie w 1987 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, obecnie  doktorantka na tej samej uczelni. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą. Aktywnie angażuje się w działania o charakterze edukacyjnym, współpracując m.in. z Bunkrem Sztuki, MOCAKiem, Muzeum Narodowym w Krakowie. Współorganizatorka Zbiornika Kultury 2014. W swojej twórczości skupia się na autoetnografii, zajmuje się działaniami interdyscyplinarnymi: malarstwem, wideo, instalacją, performancem, sztuką dokumentacji, fotografią, tekstem.

Wystawa w ramach Cracow Gallery Weekend Krakers 2015

W podróży z haiku, haigą i sumi-e Lidia Rozmus
Halny Monika Stolarska i Magdalena Przybyło
Doktorspiele ( Pobawmy się w doktora)
EPIKRYZA finisaż wystawy
ETER Karolina Spyrka
Szkicownik wystawa szkiców malarskich
Michał Bratko STUPOR obiekty
DALEKO JEST BLISKO Kenia, Nigeria, Uganda, Zambia
PIOTR KOLANKO malarstwo/obiekt/maping
Samoloty w Obiektywie wernisaż wystawy
Malarstwo Kamila Tatary wernisaż wystawy
JEDWABIEM MALOWANE Mileva Wnuk
MAGDA JĘDRZEJKO Mirror Error
Uskrzydlone wystawa
Nova Roma ArtBoomFestival
13 Motyli Dominika Magda Gęborek
Okiem spottera wystawa fotografii
Stylowa Nowa Huta wystawa fotografii
Trzepot Skrzydeł wystawa
Nowohucianie
Piksele wystawa fotografii
Na skróty:
© OKN 2013 :ARTzona / Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida, os. Górali 5, 31-959 Kraków
site design_administration / studioGRADES