zespół
Jesteś w dziale artzona


 

fot. Aleksander Hordziej / archiwum ARTzona

Nasz zespół tworzą:

Gosia Hajto - kulturoznawczyni i manadżerka kultury, animatorka społeczno – kulturalna, specjalistka ds. rozwoju lokalnego, pomysłodawczyni powstania ARTzony Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida – otwartej przestrzeni społeczno-­artystycznej i autorka projektów inwestycyjnych realizowanych z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2013, 2014, 2015, 2016, 2017), kierownik artystyczna ARTzony, lokalna koordynator projektu ReNewTown "New Post­ - Socialist City: Competitive and Attractive", dotyczącego rewitalizacji miast i dzielnic postsocjalistycznych, koordynatorka projektu KREATYWNA NOWA HUTA, autorka i organizatorka projektów muzycznych NOWOHUCKA KOLĘDA. NORWID I PRZYJACIELE, WOLNA PŁYTA, Raduje się Serce oraz ARTzona NewART Festival. Nowohucianka, fanka trampek, miasta, wspólnego kolędowania, telewizji Rai Uno, autobusów przegubowych i pozostałych członków zespołu ARTzony.

Katka Szczęśniak - kulturoznawczyni, animatorka społeczno – kulturalna, specjalistka ds. mediów społecznościowych, inicjatorka i twórczyni bloga Stylowa Nowa Huta, pomysłodawczyni i koordynatorka projektów: APLIKACJA KULTURA, HEROINA. BOHATERKA. FESTIWAL KOBIET, NOWA HUTA HIP HOP WEEK, MAŁA ARTzona – MAŁA ANIMACJA, autorka i realizatorka serii filmów pt. OPOWIEDZ MI HUTĘ i HEROINA. BOHATERKA, koordynuje wydarzenia dla rodziców oczekujących dziecka i rodziców dzieci do 1 r. ż.: KLUB RODZICÓW w ARTzonie, Międzynarodowy Tydzień Bliskości w Krakowie, Naturalnie Rodzinnie, autorka i organizatorka projektów muzycznych NOWOHUCKA KOLĘDA. NORWID I PRZYJACIELE, WOLNA PŁYTA, Raduje się Serce. Odpowiedzialna za Stylowa Nowa Huta studio. Rabczanka, fanka GWIEZDNYCH WOJEN i własnych kotów Grzegorza i Kafki, zwolenniczka jazdy na rowerze i „filozofii chodzenia’.

Ernest Ogórek - artysta plastyk, kontrabasista i gitarzysta basowy, animator społeczno – kulturalny, doktorant Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. K. E. N. w Krakowie, pomysłodawca i organizator projektów: ARTzona. NewART Festival APOGEUM HARDKORU, Mała ARTzona – BAJKOWISKO. Odpowiedzialny za Galerię ARTzony oraz koncerty w ARTzonie. Współpracuje z krakowskimi artystami zajmującymi się sztukami wizualnymi orazmuzyką, odpowiedzialny za studio nagrań w ARTzonie. Wegetarianin i rowerzysta. Mistrz ciętej riposty. Miłośnik kolorowych skarpet.

Monika Jastrząb  - odpowiedzialna za administrację i rozliczenia ARTzony, koordynuje kursy, niezastąpiona pomoc w realizacji trudnych zadań w zespole. Nowohucianka, zwana żartobliwie Monirą, uczestniczka przygód nie z tej ziemi,  które z niezwykłą ciekawością i uwagą wysłuchują pozostali członkowie ekipy ARTzony, patriotka lokalna, uczestniczka rekonstrukcji historycznych, miłośniczka second hand’ów,  jako jedyna z zespołu ARTzony była na festiwalu w Jarocinie. 

Paulina Maciaszek - pedagożka z wykształcenia i powołania, specjalistka ds. projektów, koordynatorka wolontariatu i instruktorka warsztatów dla dzieci i młodzieży. Odpowiedzialna za projekt EKIPA DOBRA - Młodzieżowe Centrum Wolontariatu w ARTzonie, warsztaty twórcze dla dzieci i lokalne spotkania chustowe.  Po godzinach mama Alinki, chustoświrka, fanka literatury dziecięcej.  

Marta Kozłowska-Derlatka - artystka grafik, projektantka, z wykształcenia architekta wnętrz. Zajmuje się grafiką warsztatową, malarstwem oraz profesjonalnym projektowaniem graficznym; w Pracowni Plastycznej w ARTzonie uczy rysunku, malarstwa, tradycyjnych metod druku, inspiruje i wałkuje ciągle ten sam temat; jej dołączenie do zespołu ARTzony zostało okrzyknięte przez opinię publiczną TRANSFEREM ROKU 2018.

Maciek Kasprzyk, Mariola Mikołajczyk, Marzena Bińczycka, Józef Gąstoł - cudotwórcy i ogarniacze wszelkich spraw admintracyjnych, wysokościowych, kluczoznawczych i lokalizacyjnych.

Tworzyli ARTzonę i poszli w świat szukać nowych wrażeń:

Dorota Orczewska - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, animatorka społeczno-kulturalna, pomysłodawczyni i koordynatorka spotkań z cyklu Nhmeetup. Nowa Huta Language and CS Meetings, Mała ARTzona - Butterfly Wing, Odblokuj Wschód oraz spotkań dotyczących  miejskich ruchów społeczno - ­ekologicznych i spotkań z podróżnikami, odpowiedzialna za koordynację i realizację Święta Cyklicznego w Nowej Hucie. Odpowiedzialna za Galerię ARTzony. Współautorka aranżacji wnętrza salki kinowej SFINKSA Mały Metraż. Rudzianka śląska. Uwielbia marchewkę z zielonym groszkiem, rozpadające się rowery, słomiane domy i jazdę autostopem. Zważywszy, że jest uczulona na kurz to cud, że jeszcze siedzi żywa przy swoim biurku.

 

norwid
historia
zespół
logo
Na skróty:
© OKN 2013 :ARTzona / Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida, os. Górali 5, 31-959 Kraków
site design_administration / studioGRADES