27 stycznia 2018 r., g. 17.00

ARTona Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida,

os. Górali 4 Kraków

WSTĘP WOLNY!

Zapraszamy do ARTzony Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 4) na wyjątkowy koncert "Kolędzinka",

podczas którego usłyszycie najpiękniejsze kolędy i pastorałki w subtelnym akustycznym stylu w wykonaniu Ola Nowak Band.

Zespół wystąpi w składzie:

Ola Nowak – wokal, gitara akustyczna

Maciek Salus – gitary

Krzysiek Augustyn – kontrabas

Michał Heller – perkusja i instrumenty perkusyjne

Ola Nowak to niepoprawna optymistka, której muzyka towarzyszy od dziecka, kiedy to śpiewała i grała w rodzinnej kapeli ludowej oraz nagrywała płyty z piosenkami dla dzieci. Wraz z postępami edukacji muzycznej stała się skrzypaczką, a na chwilę nawet pianistką i perkusistką. Dziś najchętniej śpiewa. Niektórzy twierdzą, że zna „wszystkie melodie świata”, jednak najchętniej wykonuje ukochane standardy w stylu COUNTRY, FOLK i JAZZ oraz własne kompozycje.

Zespół Ola Nowak Band tworzy grupa przyjaciół, a przy tym profesjonalnych muzyków, którzy dotąd współpracowali z Olą na gruncie różnych gatunków muzycznych, dzięki czemu ten akustyczny skład (gitara akustyczna, gitara solowa, kontrabas i perkusja), charakteryzuje specyficzne brzmienie. Także na koncert grupa przygotowała ciekawe aranżacje najpiękniejszych kolęd i pastorałek w subtelnym akustycznym stylu, charakterystycznym dla własnych kompozycji.

Koncertom świątecznym zespołu Oli Nowak patronuje krakowskie Wydawnictwo M, wraz z którym Ola w 2016 roku zrealizowała ekskluzywny projekt wydawniczy zawierający bogato ilustrowany malarstwem album pt. "Kolędy Polskie", w którym zawarto również zapis nutowy wraz z akordami 21 najlepszych polskich kolęd oraz do którego dołączono unikalną płytę DVD wraz z KARAOKE.

Zespół Ola Nowak Band w roku 2018 planuje premierę swojej debiutanckiej, autorskiej płyty, na którą fundusze zebrał w sieci, poprzez platformę crowdfundingową. Wsparli ją nie tylko rodzina i przyjaciele, ale liczna rzesza fanów i wybitni goście, jak Marek Tomczyk (Pod Budą), Marian Pawlik (Dżamble), Kuba Płużek (utytułowany pianista jazzowy), Mateusz Pliniewicz (wybitny skrzypek jazzowy i członek Dean Brown Band), Michał Lonstar (legenda muzyki country w Polsce) czy Jacek Hołubowski (znany krakowski akordeonista).

Szczegółowa Informacja:

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida,

os. Górali 4, Kraków

e-mail: artzona@okn.edu.pl

www.okn.edu.pl

Rodzinna Sobota z Wolontariatem
KOLĘDZINKA. Ola Nowak Band. Koncert kolęd i pastorałek
Z cyklu MANIA GRANIA: KOLĘDY I PASTORAŁKI Koncert
KONKURS „Zdrowy, rodzinny posiłek
KREATYWNA MASA KRYTYCZNA
WIECZORKI TANECZNE z muzyką na żywo
Warsztaty WenDo w ARTzonie
DKF Kropka dla dzieci
Aleppo. Notatki z ciemności.
Ridikjules Ajdijas ARTzona NewART Festival
EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU