29 września 2016
17.00-19.00
Ekowarsztaty w Klubie Rodziców DIY
Jesteś w dziale wydarzenia

Ekowarsztaty w Klubie Rodziców

 

Zapraszamy na nowy cykl warsztatów w Klubie Rodziców w ARTzonie, czyli ekowarsztaty w Klubie Rodziców - DIY. Tematem wrześniowego spotkania będzie naturalna pielęgnacja. Razem z prowadzącą Martą Tyszko zrobimy: Odżywcze masło do ciała + dwufazowy płyn do demakijażu oraz porozmawiamy o pomysłach i przepisach na kosmetyki, jakie niewielkim kosztem można zrobić w domu.

Wstęp wolny

Warsztaty prowadzi Marta Tyszko, która od 2011r. prowadzi sklep z kosmetykami naturalnymi www.gaj-oliwny.pl

Zapisy: k.szczesniak@okn.edu.pl

W trakcie spotkania wykonamy dwa naturalne kosmetyki:  


Odżywcze masło do ciała  ­ Może być stosowane na skórę podrażnioną, do pielęgnacji  skóry dzieci, skóry wrażliwej i atopowej. Masło do ciała dogłębnie nawilża, zwiększa gęstość skóry, uelastycznia i chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych. Odżywcze masło wspomaga regenerację skóry i proces zabliźniania, a także zapobiega powstawaniu rozstępów. Kosmetyk jest naturalną alternatywą dla aptecznych  emolientów. W trakcie wykonania balsamu do ciała porozmawiamy o pielęgnacji skóry noworodka,  niemowlęcia i dzieci. Omówimy dostępne na rynku naturalne masła i oleje kosmetyczne wraz z ich właściwościami (m.in. masło shea, masło kakaowe, masło kokosowe, masło oliwne, olej ze słodkich migdałów, olej jojoba, olej  avocado, olej z pestek winogron).  

Prowadząca Marta Tyszko przekaże proste pomysły i przepisy na kosmetyki, jakie niewielkim kosztem można zrobić w domu, a które z powodzeniem zastąpią produkty dostępne w drogeriach. W trakcie wykonywania balsamu opowie o tym czym różni się masło do ciała od balsamu (omówimy proces emulgacji) i jak rozszyfrować skład kosmetyków (m.in. na przykładzie alkoholu cetylowego, który nie jest alkoholem szkodliwym i wysuszającym skórę).

 

Dwufazowy płyn do demakijażu zostanie stworzony na bazie najbardziej cennych kosmetycznie hydrolatów i olejów. Wykonanie kosmetyku  do demakijażu to dokonała okazja, aby porozmawiać o pielęgnacji twarzy, o typowych błędach pielęgnacyjnych, jakie popełniamy na co dzień, o masażu twarzy i wreszcie o podstawowych surowcach jakich użyjemy: destylowanych z części roślin hydrolatach (wodach kwiatowych) i  olejach, które zapewniają pielęgnację  przeciwzmarszczkową. Marta Tyszko opowie o ciekawych trickach,  które ukoją zmęczone opuchnięte oczy, a także o tym, w  jaki sposób pielęgnować oczy skłonne do podrażnień i  jakich naturalnych specyfików możemy użyć, aby nie  sięgać po preparaty z apteki. W trakcie spotkania chętnie podzieli się zdobytą przeze wiedzą dotyczącą naturalnej pielęgnacji, właściwości naturalnych olejów i roślin, a także podpowie, w jaki sposób można samodzielnie  wytwarzać w domu kosmetyki: destylować wody  kwiatowe i olejki eteryczne, robić kremy i mydła.  

 

 

Szczegółowa Informacja:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida,
os. Górali 4, Kraków
tel. 12 644-38-98
e-mail: artzona@okn.edu.pl

www.facebook.com/ARTzonaOKN
www.artzona.okn.edu.pl

Rodzinna Sobota z Wolontariatem
KOLĘDZINKA. Ola Nowak Band. Koncert kolęd i pastorałek
Z cyklu MANIA GRANIA: KOLĘDY I PASTORAŁKI Koncert
KONKURS „Zdrowy, rodzinny posiłek
KREATYWNA MASA KRYTYCZNA
WIECZORKI TANECZNE z muzyką na żywo
Warsztaty WenDo w ARTzonie
DKF Kropka dla dzieci
Aleppo. Notatki z ciemności.
Ridikjules Ajdijas ARTzona NewART Festival
EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU
Ekowarsztaty w Klubie Rodziców DIY
ROZBIEGANE ZAJRZYJ DO HUTY
NOWOHUCKA KOLĘDA 2017 NORWID i PRZYJACIELE
Na skróty:
© OKN 2013 :ARTzona / Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida, os. Górali 5, 31-959 Kraków
site design_administration / studioGRADES